Iwanowicki Uniwersytet Dziecięcy to wykłady i pokazy naukowe oraz od nowego roku również warsztaty edukacyjne. Celem partnerskiej inicjatywy Wyższej Szkoły Humanitas z Sosnowca oraz władz Gminy Iwanowice jest zainspirowanie dzieci do zgłębiania własnych zainteresowań oraz pokazanie im różnorodności świata badań. Ideą Uniwersytetu nie jest nauka konkretnego przedmiotu, ale sam fakt zadawania pytań i uzyskiwania na nie odpowiedzi. Uczestnicy dowiadują się, że zdobywanie wiedzy jest fascynującą przygodą!

Iwanowicki Uniwersytet Dziecięcy działa już od 2017 roku i ma ponad 200 absolwentów. W zajęciach odbywających się raz
w miesiącu w sobotę uczestniczą dzieci w wieku 6-12 lat. Studenci otrzymują własne indeksy, w których zbierają naklejki i wpisy z wykładów. W mijających latach dzieci dowiedziały się, m.in. czy można wydrukować trójwymiarowe eksponaty, jak widzą sowy i nietoperze, jakie kolory przyjmują substancje kwaśne i zasadowe oraz co się znajduje na końcu tęczy a także wspólnie z zaproszonymi naukowcami przeprowadziły mrożące eksperymenty z wykorzystaniem suchego lodu oraz ciekłego azotu. Co czeka nas w tym roku? Przekonajcie się sami! Zapisy wyłącznie on-line za pośrednictwem strony internetowej
www.humanitas.edu.pl/udiwanowice. W gminie odbywają się również zajęcia dla najmłodszych Żaków w wieku 4-6 lat, z którymi regularnie spotykamy się w przedszkolach na zajęciach edukacyjnych.

Poniżej znajdziecie Państwo harmonogram zajęć: