W związku z realizacją zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, przez organizacje pozarządowe w tym stowarzyszenia, Reprezentacyjna Orkiestra Tempo Iwanowice otrzymała dotację z funduszu Gminy Iwanowice na projekt pod tytułem: „Rozwój, promocja oraz rozpowszechnianie kultury muzycznej w gminie Iwanowice”.

W ramach projektu orkiestra będzie prowadzić cotygodniowe próby orkiestry, zajęcia dla osób rozpoczynających naukę na instrumencie jak również dla osób uczących się od niedawna. Głównym zadaniem projektu będzie organizacja Dnia Dziecka Gminy Iwanowice, który odbędzie się 29 maja 2016 roku na terenach sportowo-rekreacyjnych w Biskupicach.

Orkiestra działa nieprzerwanie od 1909 roku, na terenie gminy Iwanowice. W tym roku obchodzić będzie 107-lecie istnienia. Siedziba orkiestry znajduje się w domu strażaka – w remizie w Iwanowicach.

Reprezentacyjna orkiestra Tempo Iwanowice uświetnia wiele ważnych świąt kościelnych, takich jak Boże Narodzenie, Wielkanoc, Boże Ciało, Wszystkich Świętych, a także odpusty, dożynki czy święta patriotyczne. Bierze huczny udział w wielu uroczystościach kulturalnych – przemarszach okolicznościowych, festynach rodzinnych, szkolnych, gminnych oraz przeglądach orkiestr dętych na gruncie lokalnym i nieco bardziej odległym.

Do orkiestry zgłasza się coraz więcej osób młodych, jak również nieco starszych, którzy chcą się nauczyć sztuki muzykowania. Właśnie widok nowych ludzi, którzy z wielką chęcią i pasją przychodzą na nauki gry do orkiestry, pozwala orkiestrze nieustannie się rozwijać.

Wszystkich chętnych, bez względu na wiek, zapraszamy serdecznie na próby naszej orkiestry, które odbywają się w każdy czwartek w remizie OSP Iwanowice. Zajęcia dla osób rozpoczynających swoją przygodę z instrumentem oraz dla osób uczących się od niedawna odbywają się w godzinach od 15:00 do 19:00. Próba główna orkiestry zaczyna się o godzinie 19:00. Warto podkreślić, że nie trzeba mieć własnego instrumentu –  wystarczy przyjść do naszego kapelmistrza Piotra Święchowicza, a on na pewno dobierze właściwy instrument do właściwej osoby.

Nie ważne czy już grasz, czy chcesz się nauczyć grać na danym instrumencie – ważna jest pasja do muzyki, chęć do nauki, a najważniejsza –  osoba, która otrzyma instrument i podejmie naukę gry. W orkiestrze znajdują się takie instrumenty jak: trąbka, saksofon, flet, klarnet, puzon, waltornia, tenor, tuba. Znajdziemy także gitarę basową, perkusję, bęben, trójkąt talerze oraz wiele innych. Każda sekcja instrumentów jest ważna i jednakowo traktowana. Tutaj każdy jest równy.

Każda osoba, która zdecyduje się na wstąpienie do orkiestry, nauczy się czytania nut, będzie wiedzieć co to jest metrum, jakie wyróżniamy gamy, nauczy się rozpoznawać tempo oraz charakter danego utworu, czy jego dynamikę, a także wgłębi się w wiele innych zagadnień dotyczących muzyki.

Jeśli interesujesz się muzyką, masz poczucie rytmu, chcesz sprawdzić swoje możliwości w grze na danym instrumencie, to nie zwlekaj –  przyjdź na próbę, spróbuj swoich sił i przyłącz się do nas, a na pewno nie będziesz żałować. Nauka jest bezpłatna. Oferujemy naukę gry od podstaw na danym instrumencie, bądź bębnie, instrumentach perkusyjnych czy lirze.

Po więcej informacji, zapraszamy na naszą stronę internetową na facebook’u  lub zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z kapelmistrzem pod numerem tel. 518 049 703.

Serdecznie zapraszamy !!!

Reprezentacyjna Orkiestra TEMPO Iwanowice