W zeszłą niedzielę odbył się Piknik Rodzinny połączony z Zabawą Odpustową.
Niestety pierwszym punktem wydarzenia okazał się obfity deszcz, dlatego zaplanowane szkolenie z pierwszej pomocy, które poprowadził ratownik z PSP Andrzej Żaba o godzinie 14:00 przeniesione zostało do garażu jednostki OSP.
Dzisiaj wiedza na ten temat jest niezbędna, udzielenie jej to obowiązek nie tylko moralny, ale również prawny. Cieszymy się więc, iż mimo złych warunków atmosferycznych udało się przeprowadzić szkolenie, a dzieci wraz z rodzicami świetnie się bawiły i wiele się nauczyły. Około godziny 17:00 nareszcie pojawiło się upragnione słońce. Ławki przed remizą zaczęły zapełniać się całymi rodzinami, a animatorki zajęły się naszymi najmłodszymi gośćmi. Panie zadbały o takie atrakcje jak: balonowe zwierzątka, malowanie haseł, zabawy z chustą, zawody w przeciąganiu liny, a hitem okazały się bańki XXL. W międzyczasie nasi druhowie przeprowadzali pokaz sprzętu strażackiego, który budził największe zainteresowanie oczywiście wśród chłopców. Każdy mógł wsiąść za kierownicę wozu i poczuć się jak prawdziwy strażak.
Podczas trwania pikniku nie brakowało dobrej muzyki, którą zapewnił zespół „Barwa”. Około godziny 20:00, gdy najmłodsi już opadli z sił, rozpoczęła się zabawa odpustowa. Na szczęście nie spadła już ani kropla deszczu i wszyscy dobrze się bawili. Piknik został dofinansowany przez Gminę Iwanowice oraz Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach.