Dnia 17 maja

2016 roku odbył się Gminny Konkurs Orograficzny „MISTRZ ORTOGRAFII” dla uczniów klas IV-VI. Do udziału w konkursie zgłosiły się wszystkie szkoły podstawowe z gminy Iwanowice, co bardzo nas ucieszyło, zważywszy na fakt, że miesiąc maj obfituje w wiele konkursów gminnych o różnej tematyce, a ortografia języka polskiego jest tematyką trudną dla wielu uczniów.

Konkurs składał się z dwóch części – dyktanda oraz testu z zadaniami do rozwiązania. Uczniowie pracowali przez 60 minut, a następnie udali się na słodki poczęstunek.
Niespodzianką dla uczestników konkursu były warsztaty z autorką wielu książek dla dzieci i młodzieży panią Ewą Stadtmuller, która w niezwykle barwny i ciekawy sposób wprowadziła uczniów w świat bajek i baśniowych opowieści. Uczniowie współtworzyli z pisarką wierszyki o zwierzętach doskonale się przy tym bawiąc. W czasie gdy uczestnicy konkursu wraz z uczniami naszej szkoły spędzali miło czas na spotkaniu z pisarką, jury złożone z nauczycieli – polonistów po dokładnym sprawdzeniu prac wyłoniło 3 pierwsze miejsca oraz wyróżnienie.
Poziom jaki zaprezentowali uczniowie biorący udział w gminnych potyczkachortograficzny okazał się bardzo wysoki. O przyznaniu poszczególnych miejsc na podium zdecydowały minimalne różnice punktów.
• I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii zdobyła uczennica klasy V uczęszczająca do naszej szkoły – Zuzanna Patoła
• II miejsce zdobył Krystian Beliczyński – uczeń Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Poskwitowie
• III miejsce zdobyła Joanna Maj – uczennica Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Sieciechowicach
• Wyróżnienie otrzymała uczennica Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Damicach – Julia Kowina

Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książkę z ćwiczeniami ortograficznymi. Uczniowie, którzy zdobyli miejsca na podium również otrzymali dyplom oraz gry edukacyjne.

Szczególne podziękowania kierujemy do fundatora nagród – Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach, które jednocześnie objęło patronat nad całym przedsięwzięciem oraz do grona pedagogicznego, które na co dzień kładzie duży nacisk na wysoki poziom nauczania, czego egzemplifikacją są właśnie wyniki Konkursu. Mamy nadzieję, że nagrodzeni uczestnicy będą stanowili inspirację dla swoich rówieśników w dążeniu do wzorowego posługiwania się polszczyzną i równie dobrej znajomości reguł ortografii.

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

Paulina Bielawska