W niedzielę 13 stycznia w całej Polsce odbył się XXVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”. Szkoła w Naramie już po raz 12 była organizatorem Sztabu WOŚP, do którego przynależeli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Naramie, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Iwanowicach oraz Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Sieciechowicach- w sumie 58 wolontariuszy.

            Sztab w Naramie, pod kierunkiem pani Magdaleny Dębskiej wznowił działalność  w listopadzie. Należało przygotować wszelkie formalności, rozdać identyfikatory, serduszka i puszki, zapoznać wolontariuszy z regulaminem i zasadami bezpieczeństwa. Młodzi wolontariusze ochoczo przystąpili do pracy. W dniu 13 stycznia z samego ranka młodzież wyruszyła na kwestę po to, aby w późnych godzinach popołudniowych zameldować się z puszką w sztabie. Pieniądze zbierano w Naramie, Iwanowicach, Sieciechowicach, Sułkowicach, Widomej. Dziękujemy pani Monice Świątek na zaproszenie na gminną imprezę „Śpiewajmy i grajmy mu”, w trakcie której nasze wolontariuszki zebrały niemałą kwotę na WOŚP. Uczniowie zachęcali darczyńców do pieniężnych ofiar, w zamian za czerwone serduszko i uśmiech na twarzy. Mieszkańcy gminy Iwanowice okazali ogromne wsparcie dla akcji a młodzi wolontariusze ogromne zaangażowanie w zbieraniu pieniędzy. Kwota zebrana przez nasz sztab okazała się imponująca i wyniosła 17 800 złotych. Stała się absolutnym rekordem w dwunastoletniej działalności!

            Sztab 3007 Publicznej Szkoły Podstawowej w Naramie gorąco dziękuje wszystkim wolontariuszom  – daliście radę pomimo opadów i mrozu! Dziękujemy także wszystkim darczyńcom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy poświęcili swój czas na pracę w sztabie a przede wszystkim rodzicom za opiekę i dowóz swoich pociech do Naramy.

Dzięki Wam wszystkim „Orkiestra gra do końca świata i o jeden dzień dłużej”

Magdalena Dębska
Krystyna Płażek-Opyrchał