W tym tygodniu Gminna Biblioteka Publiczna w Iwanowicach miała zaszczyt gościć w swoich progach dzieci z Samorządowego Przedszkola “Słoneczne” w Iwanowicach. Dzieci podczas tej wizyty poznały nową siedzibę biblioteki, a w związku ze zbliżającymi się Świętami rozmawialiśmy o zwyczajach Wielkanocnych. Była to też okazja do czytania książki. Swoje świąteczne przygody opowiedział nam pewien mały kurczaczek – bohater przeczytanej książeczki.

Po wspólnym czytaniu – odbyło się WIELKIE rysowanie – tematem prac były zwyczaje Wielkanocne o których wcześniej rozmawialiśmy połączone z wizytą w bibliotece. Na kartkach dominowały pisanki, koszyczki, zajączki kurczaki oraz książki.

Psotny zajączek biblioteczny przygotował dla dzieci niespodziankę i schował ją w bibliotece, okazało się że były to jego czekoladowe podobizny!!!

Ponadto każda grupa, wybrała po jednej książce do wypożyczenia i czytania w przedszkolu. Życzę miłej lektury i przy okazji serdecznie zapraszam dzieci i rodziców do odwiedzin w bibliotece.

Bardzo serdecznie dziękuję za wizytę, dziecięcy śmiech i gwar zawsze zostawia pozytywne emocje i aż prosi się o więcej! Serdecznie zapraszam do kolejnych wizyt.

Przy okazji polecam poniższą książkę dla dzieci:

Jak to jest być żywą boginią i mieszkać w pałacu w Nepalu, dlaczego najlepsi biegacze świata rodzą się w Etiopii, gdzie można spotkać kobiety, których szyje są 3 razy dłuższe niż nasze, albo w jakim kraju dzieci żyją w pływających wioskach. I wreszcie, czy to prawda, że w Afryce buduje się domy z kup krowy. O tym wszystkim opowiedzą dzieciaki; Matina, Lien, Mali, Zuzu i Merbatu bohaterowie tej książki. Poznając ich przygody, troski i radości wasze dzieci poznają jednocześnie inne kultury, obyczaje, tradycyjne wartości i sposoby życia. A dzięki temu uczą się tolerancji i wrażliwości. Ręczę, że te opowiadania dostarcza wam mnóstwa tematów do arcyciekawych rozmów z dzieciakami. Będziecie zaskoczeni ich inteligencją i wrażliwością.