„ Czym powitać Cię Wiosenko, 
               gdy zielona wracasz znów. 
               Chyba tańcem i piosenką, 
                bo to milsze jest od słów…”

       Wiosna to czas radości, nadziei i przyrody budzącej się ze snu zimowego. Z nadejścia pięknej pory roku cieszą się wszyscy. Jej radosne powitanie przygotowały dzieci z klas I-III Gminnego Zespołu Szkół w Iwanowicach , które od dawna tęskniły za promieniami słońca.

       Na tle barwnej dekoracji uczniowie przepięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki i tańczyli. Nie zabrakło w tym dniu inscenizacji, w których brały udział postacie odchodzącej  zimy i nadchodzącej j wiosny.  W trakcie uroczystości odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na „Najciekawszą Marzannę”. Wszystkie  kukły symbolizujące zimę wykonane były bardzo pomysłowo i oryginalnie. Zatem dokonanie wyboru było dla komisji nie lada wyzwaniem.  Na zwycięzców czekały dyplomy i ciekawe nagrody książkowe.

     Na zakończenie tego radosnego dnia uczniowie utworzyli barwny korowód i z kolorowymi  Marzannami oraz wiosennym gaikiem przemaszerowali ulicami Iwanowic.  Każdy mieszkaniec Iwanowic, który zobaczył kolorową defiladę na pewno nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że wiosna już nadeszła.

                                                                                                                                                     Wychowawczynie klas I-III