Owocny sezon LKS ,,Orzeł” Iwanowice

          Sezon piłkarski 2016/2017 dobiegł końca – czas zrobić podsumowanie działalności Orła Iwanowice. Spośród trzech drużyn reprezentujących gminę Iwanowice to właśnie Orzeł gra na najwyższym poziomie w klasie okręgowej. Był to burzliwy sezon dla tego klubu, ponieważ  w styczniu na walnym zebraniu Ludowego Klubu Sportowego Orzeł Iwanowice zostały powołane nowe władze oraz zarząd klubu. Dodatkowo odeszło ośmiu bardzo doświadczonych i kluczowych dla zespołu zawodników, co zapowiadało trudną walkę o ligowy byt. Nowy zarząd oraz trener stanęli przed niełatwym zadaniem skompletowania na nowo składu drużyny, który mógł zapewnić spokojną rundę wiosenną. Pomimo przeciwności Orzeł Iwanowice kończy sezon na bardzo wysokim VI miejscu w tabeli, co jest drugim wynikiem w historii klubu. Warto podkreślić, że udało się to osiągnąć wprowadzając do gry pierwszego zespołu, młodszych  wychowanków Orła Iwanowice, co nie jest regułą w tej klasie rozgrywkowej. Strzałem w dziesiątkę okazały się również ruchy transferowe: trzej pozyskani zawodnicy stali się bardzo silnym punktem zespołu. Orzeł Iwanowice to nie tylko pierwsza drużyna, ale również rozbudowana jak na swój poziom rozgrywkowy struktura klubu. Druga drużyna Orła, w której występują praktycznie sami wychowankowie, zamknęła sezon na X miejscu w B-klasie. Jest to świetny poligon doświadczalny dla młodych zawodników aspirujących do gry w pierwszym zespole.

        Orzeł Iwanowice może pochwalić się również dwoma drużynami młodzieżowymi. Młodziki, którzy w sezonie 2016/2017 konkurowali z taki drużynami jak Hutnik, Proszowianka, Pogoń Miechów czy Prądniczanka, zakończyli sezon na bardzo wysokim VI miejscu za co młodym adeptom piłkarskim należą się szczególne gratulacje. Z kolei juniorzy młodsi uplasowali się na X miejscu nie ustępując poziomem gry takim zespołom jak SMS Kraków, Bronowianka czy Wieczysta.

        Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc cele na przyszły sezon są ambitne. Priorytetem jest ustabilizowanie kadry zawodniczej w pierwszej drużynie, w czym pomóc ma nowy trener Marek Bojko. Regularne punktowanie i bezpieczne utrzymanie w obecnej klasie rozgrywkowej ma iść w parze z ogrywaniem młodych zawodników, celem wypromowania ich do gry na jeszcze wyższym poziomie.

        W okresie wakacyjnym, kiedy boisko pustoszeje Orzeł Iwanowice podejmuje inicjatywy społeczne, które wychodzą naprzeciw najmłodszym mieszkańcom Gminy Iwanowice. Przez letnie miesiące klub realizuje projekt „Bezpieczne Wakacje z Orłem Iwanowice”, który ma na celu przeciwdziałanie alkoholizmowi i narkomani wśród młodzieży poprzez aktywność ruchową. Nabór do w/w projektu przeszedł wszelkie oczekiwania – zgłosiło się dwa razy więcej dzieci niż zakładano. Co ważne, każde z dzieci zostało objęte opieką projektu. Zajęcia są prowadzone dwa razy w tygodniu pod okiem doświadczonego trenera klubowego. Najmłodsi biorą także udział w spotkaniach z psychologiem, podczas których poszerzają wiedzę o tym, jak skutecznie radzić sobie z presją rówieśników oraz jak kształtować nawyki zdrowego stylu życia. Projekt ,,Bezpieczne Wakacje z Orłem Iwanowice” dofinansowany jest ze środków Gminy Iwanowice.

Krzysztof Ciepły

Prezes LKS Orzeł Iwanowice