W niedzielę 19 maja br. na terenie placu zabaw w Żerkowicach odbył się Piknik Wiejski, zorganizowany przez Radę Sołecką w ramach projektu „Dom Kultury+ inicjatywy własne 2019”, finansowany ze środków gminnych.
Na pikniku, choć pogoda zmieniała się jak w kalejdoskopie, pojawiło się mnóstwo uczestników, którzy całymi rodzinami bawili się i korzystali z przygotowanych dla nich atrakcji, m. in.: zabawy i konkursy z animatorem, przeciąganie liny, robienie zwierzątek z balonów, zabawy z chustą, pokaz baniek mydlanych, malowanie kredą i zabawy na zamku dmuchanym. Mimo ulewnego deszczu i mokrej murawy, nie zabrakło chętnych do rozegrania meczu piłki nożnej.
Podczas pikniku specjaliści z Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach służyli doradztwem i informacjami dla zainteresowanych.
Piknik wsparła również Ochotnicza Straż Pożarna Żerkowice, stacjonował wóz bojowy OSP Żerkowice, a Koło Gospodyń Wiejskich z Żerkowic oferowało słodkie wypieki. Kolejną atrakcją była możliwość samodzielnego pieczenia kiełbasek przy wspólnym ognisku.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania p. Robertowi Fundamentowi, który już po raz trzeci, użyczył energi elektrycznej, dzięki temu uczestnicy Pikniku moli korzystać z wielu atrakcji.

Lucyna Sobczyk