W  sobotę 29 lipca br. na terenie placu zabaw w Żerkowicach odbył się pierwszy piknik rodzinny, zorganizowany przez Radę Sołecką oraz mieszkańców Wsi. Imprezę finansowo i organizacyjnie wsparła Gmina Iwanowice i Gminne Centrum Kultury i Bibliotek. Pomoc okazali również strażacy z OSP Żerkowice. Na pikniku dopisała zarówno pogoda jak i uczestnicy, którzy całymi rodzinami bawili się i korzystali z przygotowanych dla nich atrakcji. Imprezę otworzyła Sołtys Wsi Żerkowice Lucyna Sobczyk, która  powitała mieszkańców i zaproszonych gości. Na piknik przybyli m.in. Wójt Gminy Robert Lisowski,  Panie Sołtys z Lesieńca i Poskwitowa Starego, radny Rady Gminy Edward Stopiński oraz członkowie Gminnego Klubu Seniora. „Piknik nasz był przygotowywany z głównie z myślą o dzieciach, których chcieliśmy tym samym zachęcić do korzystania z naszego, wciąż rozbudowywanego placu zabaw”, mówi Sołtys . „Chcielibyśmy bardzo, żeby nasi mieszkańcy częściej z niego korzystali, a takie imprezy odbywały się tam cyklicznie, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni, że aż tylu mieszkańców naszej i okolicznych wsi zechciało wziąć udział w naszej inauguracyjnej zabawie”, dodaje.

A atrakcji naprawdę było mnóstwo. Dzieci mogły korzystać z darmowych dmuchańców i malowania twarzy, a animatorzy prowadzili liczne zabawy i konkursy m.in. sztafety na szczudłach, przeciąganie liny czy biegi w workach. Na wszystkich młodych artystów czekała również scena, na której można było spróbować swoich sił śpiewając lub tańcząc, a gości zabawiał szczudlarz, który uczył dzieci puszczania ogromnych baniek mydlanych. Można było także zdobyć nagrody takie jak kolorowe balony oraz zabawki. Partnerem pikniku był także Krakowski Park Wodny, który na swoim stoisku przygotował dla dzieci basen z konkursami łowienia rybek i kaczek oraz ufundował nagrody i słodycze. Na pikniku stacjonował również wóz bojowy OSP Żerkowice, do którego każde chętne dziecko mogło wsiąść i uruchomić prawdziwą strażacką syrenę.

„Cieszymy się również bardzo, że piknik nasz wsparli sami mieszkańcy i tak chętnie zaangażowali się w jego organizację”, podkreśla Sołtys Lucyna Sobczyk. „Dzięki temu mogliśmy zaproponować naszym gościom słodki poczęstunek w postaci wypieków i specjałów naszych Gospodyń oraz domowy pyszny kompot.”, dodaje. Był także grill z kiełbaskami oraz lody, a imprezę zakończyła zabawa taneczna pod gwiazdami, w której bawili się najwytrwalsi z uczestników. Organizatorzy cieszą się z frekwencji i udanej zabawy!

Tekst: Monika Nowińska