13 maja  br. społeczność  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Iwanowicach prezentowała efekty swoich prac podczas rodzinnej majówki odbywającej się pod hasłem „Poznajemy kraje Europy”. Podobnie jak w roku ubiegłym koordynatorem całego przedsięwzięcia była Pani Dyrektor mgr Dorota Dryja- Zębala, która wspólnie z klasą II gimnazjum opracowała szczegółowy harmonogram tego wydarzenia. Uczniowie poszczególnych klas pod opieką wychowawców przygotowali bardzo interesujące występy.
Przepiękna, słoneczna pogoda sprzyjała uczestnikom pikniku. W radosnej atmosferze dzieci, młodzież i dorośli spędzili miło czas. Bogaty i różnorodny program artystyczny sprawił, że niedzielne popołudnie minęło bardzo szybko. Młodzi artyści w atrakcyjny sposób przybliżyli  zebranym wiadomości na temat Polski, Włoch, Francji, Grecji, Niemiec i Anglii. Publiczność  podziwiała m.in. perfekcyjnie wyćwiczone układy taneczne, śpiew piosenek w obcych językach, inscenizacje legend, prezentacje ciekawostek na temat wybranego kraju, a także spektakl w języku angielskim stworzony na motywach książki  „Mały Książę”. Dla amatorów kuchni międzynarodowej młodzież pod opieką rodziców przygotowała pyszne potrawy i przekąski. Królowały ciasta i ciasteczka francuskie z jabłkiem, serem lub szpinakiem, wypieki domowej roboty, tarty warzywne, lekkie wiosenne sałatki, owoce, frytki i grillowane kiełbaski.
Z kolei dla miłośników sportu nauczyciele uczący wychowania fizycznego przygotowali kilka konkurencji, podczas których młodsi i starsi mogli sprawdzić swoją zwinność, szybkość i gibkość. Natomiast dla amatorów piłki siatkowej zorganizowano mecz.
W trakcie imprezy plenerowej odbył się konkurs na najpiękniej zaprezentowany kraj Unii Europejskiej. Jury doceniło wysiłek włożony w przygotowanie tego wydarzenia i postanowiło nagrodzić najlepszych fundując im przejazd do kina. Cieszy nas także fakt, iż Orkiestra Dęta „Tempo” z Iwanowic zaszczyciła nasz piknik dając przepiękny koncert.

Piknik majowy stał się tradycją w naszej szkole i ma bardzo wielu sympatyków. Obserwując najmłodszych, którzy z radością oddawali się szaleństwom na zamku dmuchanym i wpatrujących się w nich rodziców, trzeba przyznać, że z pewnością taka impreza jest potrzebna w środowisku, bo jednoczy i sprawia, że ludzie spędzają więcej czasu ze swoimi pociechami.
Składamy najserdeczniejsze podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, by tegoroczny piknik był taki wspaniały.

Podczas pikniku Jury ogłosiło wyniki konkursu na najpiękniejszą prezentację kraju należącego do UE.
Oto jego wyniki:
I miejsce zajęła klasa II gimnazjum
II miejsce – IV b (szkoła podstawowa)
III miejsce – VI i VII (szkoła podstawowa)

Tekst: Renata Burda