Minął październik w OWS w Sieciechowicach. Zasmakowaliśmy w nowej technice zwanej DECOUPAGE. Ozdabialiśmy według uznania pudełka, pudełeczka i serwetniki. Nasze eksperymenty nie ograniczyły się tylko do drewnianych gotowych pudełek, ale również do własnoręcznie zaprojektowanych kartek okolicznościowych. Tą techniką można ozdabiać niemal wszystko –  jeszcze wiele przed nami.
Październik to jesień, najpiękniejsza pora roku dająca nam wiele darów. My wykorzystaliśmy kolorowe liście, owoce głogu, szyszki, kalinę, jarzębinę i wiele innych do stworzenia pięknych sezonowych bukiecików.
Był czas także na akcje charytatywne. Pierwsza to pomoc dzieciom z Litwy. Zrobiliśmy paczki z rzeczami potrzebnymi do szkoły i przekazaliśmy przedstawicielom szkoły i gminy, którzy zawieźli je dzieciom z naszymi życzeniami. Druga to sprzątanie i dekorowanie zapomnianych grobów.
Zrobiliśmy także przepiękne wiązanki na groby naszych bliskich. Najpierw na kilku zajęciach przygotowywaliśmy elementy dekoracji takie jak malowane gałązki i szyszki. Na specjalnych podkładach z gąbką florystyczną układaliśmy choinę, sztuczne kwiaty, liście. Efekt zaskoczył nas wszystkich. A nasze najmłodsze uczestniczki wykonały oczywiście najpiękniejsze wiązanki.
W listopadzie będą przygotowania do Bożego Narodzenia, a w grudniu przygotowania do podsumowania projektu. Zapraszam.

Animator: K. Kowalczyk
Animator Krystyna Kowalczyk

Zadanie „Wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą” w 2016 r. jest finansowane ze środków Wojewody Małopolskiego i budżetu Gminy Iwanowice.