Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe im. św. Jana Bosko w Celinach w ramach realizacji projektu „Wspieranie osób starszych w integracji z młodzieżą’’ od stycznia organizuje popołudniowe zajęcia pod hasłem AKTYWNY SENIOR – KREATYWNY JUNIOR.

Miesiąc ten rozpoczęliśmy od dokończenia pudełeczek i skrzynek zapoznaną we wrześniu techniką decoupage. Efekty były zachwycające, gdyż w miarę wykonywania kolejnych ozdób coraz bardziej dochodziliśmy do wprawy, dlatego zajęcia te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wszystkich. Myślę że jeszcze do nich wrócimy w kolejnym miesiącu. Następnie z dostępnych materiałów, czyli liści, głogu, szyszek i ozdobnych krzewinek powstały piękne bukiety z jesiennych darów natury. Malowaliśmy farbą i ozdabialiśmy brokatem szyszki i gałązki wierzbowe przyniesione przez uczestniczki zajęć. Wykorzystamy je do stroików świątecznych.
W miesiącu tym głównym hasłem jest wolontariat. My także stanęliśmy na wysokości zadania i zebraliśmy przybory szkolne z konkretnym przeznaczeniem dla dzieci uczących się w polskich szkołach na Litwie. Stowarzyszenie nasze dostarczyło osobiście te przedmioty podczas wycieczki na Litwę.
Na kolejnych zajęciach wykonaliśmy wianki i wianuszki z suszonych kwiatów kocanki. Najpierw nabijaliśmy je na szpilki, aby następnie starannie przypiąć na styropianowe kółka. Dobór kolorów kocanki pozostawiłam w guście uczestników, nawet trwał spór, która Pani wykonała ładniejszy wianek. Oczywiście wszystkie były piękne. Z zaoszczędzonych środków przed końcem miesiąca mogliśmy wykonać stroiki i wiązanki, ze  świeżej jodły, na której umieściliśmy sztuczne kwiaty oraz najróżniejsze dodatki. To właśnie kwestia umieszczenia tych detali sprawiła, iż nasze wiązanki jak najbardziej z dumą mogliśmy umieścić na nagrobkach naszych bliskich zmarłych.
Ostatnie zajęcia to wyjście na cmentarz w Celinach, gdzie w ramach wolontariatu uporządkowaliśmy teren cmentarny  i udekorowali krzyż na tutejszym cmentarzu. Bardzo dziękuję za zaangażowanie w zajęcia październikowe i zapraszam na kolejne.

Animator – Agnieszka Patoła

Zadanie „Wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą” w 2016 r. jest finansowane ze środków Wojewody Małopolskiego i budżetu Gminy Iwanowice.