W dniu 21 października w Samorządowym Przedszkolu „Słoneczne” w Iwanowicach odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. W szeregi słonecznych przedszkolaków dołączyło dwadzieścia pięcioro dzieci. Nasi podopieczni z niecierpliwością wyczekiwali tej ważnej chwili w ich nowym przedszkolnym życiu.

W obecności Dyrekcji oraz Grona Pedagogicznego dzieci zaprezentowały występy artystyczne oraz złożyły uroczyste ślubowanie. Następnie nadszedł czas na pasowanie, które dzieci otrzymały od p. dyrektor mgr Ewy Doniec- Kolanowskiej. Tej podniosłej i wzruszającej chwili towarzyszyły słowa „Pasuję Cię na Słonecznego Przedszkolaka” oraz dotknięcie ołówkiem w ramię każdego nowego przedszkolaka. Starsi koledzy pasowanych przedszkolaków mieli okazję przypomnieć sobie słowa ślubowania oraz ich pierwsze dni w przedszkolu.

Na pamiątkę pasowania dzieci otrzymały dyplomy oraz symboliczne upominki. Po uroczystości dzieci z radością zasiadły do słodkiego poczęstunku przygotowanego przez Radę Rodziców naszego przedszkola. W tym dniu w przedszkolnych salach było słychać radosny śpiew hymnu naszego przedszkola: „…My jesteśmy dzieci, my kochamy słońce, ptaki śpiewające i drzewa szumiące…”. Był to ważny i wzruszający dzień dla całej społeczności naszego przedszkola. Dziękujemy Gronu Pedagogicznemu i Radzie Rodziców za pomoc w przygotowaniu uroczystości. Wszystkim Słonecznym Przedszkolakom życzymy dobrych kolegów i koleżanek, radosnej zabawy i nauki, samych pogodnych dni i wielu okazji do uśmiechu.

Nauczyciel Samorządowego Przedszkola „Słoneczne” w Iwanowicach Kinga Siuta

Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji z tego wydarzenia.