W niedziele palmową w kościele parafialnym p/w św. Andrzeja w Sieciechowicach odbył się specjalny występ uczniów sieciechowickich szkół, którzy przedstawili zebranym sztukę pt. „Pasja oczami Marii Magdaleny”. Licznie zgromadzeni widzowie mogli spojrzeć na wydarzenia sprzed bez mała dwóch tysięcy lat z perspektywy jednej z ich uczestniczek – Marii Magdaleny. Dzięki znakomitej grze aktorskiej naszych uczniów mogliśmy przenieść się w czasie do miejsc, w których żył, nauczał i umarł na krzyżu Jezus Chrystus.

Na znakomity efekt przedstawienia złożyły się nie tylko wysokie umiejętności naszych małych i większych aktorów, ale także przygotowane specjalnie na te okazje stroje , dzięki którym opowieść Marii Magdaleny jeszcze bardziej przemówiła do wyobraźni, serc  i umysłów zebranych w sieciechowickim kościele widzów.

Dodajmy, że pieczę nad całością sprawowały panie Edyta Siwek i Katarzyna Iskrzak. Wspólny trud obu pań nauczycielek i uczniów przyniósł znakomity efekt, czego dowodem były głośne i rzęsiste oklaski dla naszych szkolnych aktorów.

Tekst i zdjęcia Andrzej Wołowczyk