Orkiestra TEMPO

Mając na względzie słowa Ludwiga Van Beethovena, iż “Zagranie złej nuty jest bez znaczenia. Granie bez pasji jest niewybaczalne” tworzymy od maja 2021 roku nowy obraz orkiestry, gdzie nieważna jest ilość osób w orkiestrze, a pasja, rzetelność i odpowiedzialność za zespół” – Izabela Wojcierowska.

Reprezentacyjna Orkiestra TEMPO Iwanowice, działa nieprzerwanie od 1909 roku, na terenie gminy Iwanowice w powiecie krakowskim. Swoją siedzibę posiadamy w domu strażaka – w remizie w Iwanowicach. Próby orkiestry odbywają się w piątki, na zakończenie tygodnia, aby każdy po szkole, pracy mógł na nią spokojnie zdążyć, tak więc zaczynamy o 19.00. W godzinach od 17 do 19 odbywają się zajęcia dla młodych adeptów chcących rozpocząć swą przygodę z orkiestrą.

W repertuarze Reprezentacyjnej Orkiestry TEMPO znajdują się zarówno utwory kościelne, żałobne, patriotyczne, marsze oraz rozrywka zarówno dla młodych słuchaczy, jak i również starszych.

“Najważniejsze jest, aby orkiestra jako zespół nauczyła się ze sobą współgrać i wspólnie tworzyć zespół, a nie jednostkowe osoby, i dobieranie muzyków na potrzeby wydarzeń muzycznych. W zespole musi być wspólne zaufanie i jedność. Każdy ma prawo mieć własne zdanie, i decydować co chciałby zagrać ponieważ wtedy można góry przenosić, a zadaniem dyrygenta jest dostosowanie utworów pod możliwości orkiestry. Ważne jest to, aby ambicja dyrygenta nie przerosła możliwości zespołu” – Izabela Wojcierowska.

W sumie nie istnieje granica wieku, kiedy można zacząć przygodę z muzyką, dlatego jeśli Twoje dziecko ma 6 lat i wykazuje zdolności muzyczne, przyprowadź je do nas. Jeśli jesteś osobą dojrzałą i twoim marzeniem było nauczyć się grać na instrumencie, ale wiecznie brakowało czasu, a teraz go masz również zapraszamy w nasze szeregi.

Zajęcia indywidualne prowadzi wykształcony pedagog, instruktor, instrumentalista, a zarazem nasz dyrygent, kapelmistrz i tamburmajor Izabela Wojcierowska. Zajęcia odbywają się w przyjaznej atmosferze, bezpiecznie, z zachowanie wszelkich form poprawnej nauki gry na instrumencie. P. Izabela jest wymagająca, ale widząc efekty jej pracy warto zaufać jej osobie.

Chcemy aktywnie promować kulturę muzyczną na terenie naszej gminy Iwanowice, ale również i poza nią. Współpracujemy nierozłącznie z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Bibliotek w Iwanowicach.

Miło nam oznajmić że po wielu miesiącach starań członków orkiestry, z końcem 2015 roku zostaliśmy zarejestrowani jako stowarzyszenie, dzięki czemu mamy nadzieję na pozyskiwanie środków potrzebnych do ciągłego rozwoju naszych muzyków, a także organizowania różnych wydarzeń kulturalno- muzycznych.

Stawiamy na ciągły rozwój orkiestry nie tylko ten muzyczny, ale również grupowy. Pani Izabela wraz z innymi członkami orkiestry ciągle poszerza swoją wiedzę zarówno muzyczną jak i z zarządzania zespołem, przekazując nam najważniejsze informacje.

Orkiestra od 90 lat bierze czynny udział w przeglądach powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich oraz międzynarodowych zajmując czołowe miejsca bądź wyróżnienia.

Nasze ostatnie osiągnięcia:
– zdobycie III miejsca na 43. Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity w Nowym Sączu,
– zdobycie III miejsca na Świecie Orkiestr Dętych w Aschhaim (powiat monachijski),
– wyróżnienie podczas XXIV Wiśnickiej Parady Orkiestr Dętych oraz awans do Finału Echa Trombity,
– udział w XXIII Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych w Więcławicach.

Zapraszamy w nasze szeregi, zarówno jako muzyk, ale również fan naszej orkiestry. Po więcej informacji zapraszamy serdecznie na naszą stronę internetową na Facebook’u jak również zapraszamy do odsłuchania naszych występów na kanale YouTube bądź do bezpośredniego kontaktu z dyrygentem Izabela Wojcierowską pod numerem tel. 507711198 lub prezesem orkiestry Edwardem Różyckim pod numerem tel. 604 090 401.

Reprezentacyjna Orkiestra TEMPO Iwanowice