Ostatni tydzień października to czas podsumowań w każdej szkole, która bierze udział w konkursie „Odblaskowa szkoła”.  W tym roku do projektu przystąpiła także Szkoła Podstawowa w Widomej, w której nie tak dawno odbył się finiszowy, odblaskowy apel.

Po oficjalnym rozpoczęciu przez prowadzących Panią Katarzynę Krawczyk i Pana Mariusza Gołyźniaka przyszła pora na przypomnienie sobie niektórych zadań zrealizowanych przez uczniów w ramach prowadzonej akcji. Stało się to za sprawą filmu zmontowanego na potrzeby konkursu.

To jednak nie był koniec atrakcji, gdyż dzieci z kółka teatralnego pod kierunkiem Pani Magdaleny Wójcik przygotowały przedstawienie dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze.

Kolejnym  punktem programu był występ dzieci z Oddziałów Przedszkolnych „B” i „C”. Pierwsze w kolejności wystąpiły 5-latki  pod kierunkiem wychowawcy Pani Katarzyny Kobendzowskiej-Grzegórzko z piosenką pt. „Przepisowy ruch drogowy”.  Zaraz po nich na scenie można było zobaczyć grupę 6-latków z Panią Julią Gugułą. Klasy I-VI miały za zadanie wyrecytować opracowane wcześniej przez siebie hasła promujące ideę noszenia odblasków. W trakcie finału można było nie tylko usłyszeć wymyślone okrzyki, ale również zobaczyć je na transparentach przygotowanych przez uczniów.

Tym akcentem zakończyła się część artystyczna. W dalszej części apelu zwycięzcom konkursów zostały wręczone dyplomy i nagrody, które ufundowało Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Oświatowych, a było ich sporo. Oto jak przedstawia się lista wygranych:

W konkursie plastycznym: I miejsce – Mateusz Kołacz, Filip Mrajca

                                                    II miejsce – Justyna Ślimak, Karolina Prześlica

                                                          III miejsce – Mateusz Socha, Szymon Wącławski

W konkursie informatycznym: I miejsce – Karolina Kielian

                                                                     II miejsce – Justyna Ślimak

W konkursie literackim: I miejsce-Karina Zborowska

                                                       II miejsce – Weronika Fundament

                                                                 III miejsce – Natalia Piskorz

Nagrody otrzymali również Królowa i Król Odblaskowej Dyskoteki – Karina Zborowska i Jakub Palmowski.

                „Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji działań w ramach projektu »Odblaskowej szkoły«. Niech wiedza, którą dzięki niemu zdobyliśmy, znajdzie swoje odbicie w praktyce i nie tylko teraz, ale przez cały czas, bo stawką jest nasze bezpieczeństwo” – tymi słowami szkolny koordynator akcji Pani Katarzyna Krawczyk zakończyła apel.

Katarzyna Krawczyk