27 września 2018 r., w 79 rocznicę powstania Szarych Szeregów, w naszej szkole odbyły się kolejne obchody Święta Szkoły.
Uroczystości rozpoczęliśmy udziałem w mszy świętej, którą w kościele parafialnym w Sieciechowicach odprawił ksiądz Marcin Mastela ze Skały. Okolicznościową homilię wygłosił ksiądz wikary Wojciech Oczkowicz, który mówił m. in. o miłości. W swoim kazaniu zwrócił uwagę, że miłość to nie tylko hormony, ale przede wszystkim wzajemny szacunek, troska o drugą osobę i zaufanie. Jako przykład osób, które rozumiały miłość jako służbę wspomniał harcerzy z Szarych Szeregów, którzy nie wahali się poświęcić swojego życia właśnie z miłości do ojczyzny. Dodajmy, że w mszy wzięły również udział dziewczęta ze Scholi działającej przy sieciechowickim kościele.

Po mszy udaliśmy się – wraz z pocztem sztandarowym – do szkoły, gdzie na sali gimnastycznej miała miejsce dalsza część uroczystości. Rozpoczęliśmy ją odśpiewaniem „Hymnu Szarych Szeregów”. Uczniowie, nauczyciele i goście mogli następnie obejrzeć przygotowany specjalnie na ten dzień montaż słowno-muzyczny połączony z prezentacją multimedialną przybliżający nam wszystkim historię i ideały naszego patrona – Szarych Szeregów.

Po części artystycznej pan dyrektor Janusz Maj i pani Anna Wygaś wręczyli nagrody dla laureatów, zorganizowanego po raz pierwszy przez Samorząd Uczniowski, konkursu plastycznego „Młodzi bohaterowie Szarych Szeregów”.

Następnie   zebrani na sali mogli obejrzeć specjalną prezentację poświęcona harcerstwu, przygotowaną przez specjalnie przybyłych do naszej szkoły harcerzy i harcerki z Buska, którym przewodził druh Szymon Wójcik.

Kolejnym punktem programu był udział wszystkich dzieci w specjalnie przygotowanym na ten dzień konkursie poświęconym naszemu patronowi.

Po konkursach, które odbyły się w klasach uczniowie mogli wziąć udział w bardzo ciekawych zajęciach na świeżym powietrzu, przygotowanych przez harcerzy z Buska. Mamy nadzieję, że pokłosiem tej wizyty będzie powołanie  do życia drużyny harcerskiej w naszej szkole.

A na koniec wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek, który ufundowała Rada Rodziców.

Był to bardzo udany dzień dla całej naszej szkolnej społeczności.

Tekst i zdjęcia – A. Wołowczyk