Gminne uroczystości z okazji 100-lecia Niepodległości były historycznym wydarzeniem. Kilkanaście pocztów sztandarowych oraz delegacji składających kwiaty, licznie zgromadzeni mieszkańcy oraz wspaniały program artystyczny wprowadził wszystkich w podniosły a zarazem radosny nastrój. Nasz aktywny udział w uroczystościach dla Niepodległej był pięknym świadectwem tego, że bycie Polakiem – to zaszczyt i honor. 
Na scenie pięknie zaprezentował się dziecięcy zespół ludowy „Iwanowickie Perełki” i jak zwykle wspaniały koncert zagrała Reprezentacyjna Orkiestra Dęta TEMPO z Iwanowic. Niewątpliwie wydarzeniem dnia był wzruszający oraz pełen historycznych symboli spektakl młodych aktorów z Gminnego Zespołu Teatralnego KWADRAT. Gratuluję przedstawienia młodym wykonawcom oraz Pani Joannie Stąpale, która jest opiekunem zespołu. 
Dziękujemy wszystkim za patriotyczną postawę oraz tak liczny udział w poszczególnych wydarzeniach związanymi z gminnymi obchodami Święta Niepodległości. Tegoroczne obchody Święta Niepodległości na długo pozostaną w naszej pamięci.