Szanowni Czytelnicy!!!

Mamy dla Was NOWĄ dawkę świetnej literatury na wakacje. Zachęcamy do zabrania książki w każdą podróż, bo co może być przyjemniejszego niż relaks w pięknym, słonecznym, morskim lub górskim otoczeniu z dobrą książką?

Wszystkie nowości z naszej biblioteki znajdują się tutaj: https://iwanowice-gckib.sowa.pl/sowacgi.php?KatID=0&typ=repl&plnk=nowosci&sort=dat&view=1

Nowości w Bibliotece w Iwanowicach to nie tylko książki – niezmiernie mi miło poinformować Państwa, że od 01-07-2019 mamy elektroniczną wypożyczalnię książek. Wiąże się to z tym, że nie mamy już papierowych kart czytelników i ani kart książek, wszystkie dane są zapisane elektronicznie. Ponadto każdy czytelnik który podał swój adres mailowy, ma również dostęp do swojego konta czytelnika. Może tam sprawdzić między innymi jakie książki są na jego koncie, może prolongować każdą wypożyczoną książkę oraz zmieniać swoje dane. Najważniejszą jednak zmianą, która ułatwi Państwu korzystanie z naszych zbiorów, jest możliwość zamawiania książek które Państwa interesują a jeśli dana pozycja jest wypożyczona – można ją też zarezerwować. Serdecznie zapraszamy do korzystania z tych możliwości.

Link do logowania na konto czytelnika: https://iwanowice-gckib.sowa.pl/sowacgi.php?KatID=0&typ=acc&id=info

Proszę jeszcze tylko pamiętać, że nie wszystkie książki są na dzień dzisiejszy udostępnione – ale ilość ta cały czas się powiększa. Dostępne są już wszystkie nowości oraz kryminały, obecnie trwa zaczytywanie do zasobów elektronicznych książek literatury obyczajowej i romansu i tak będą się pojawiać kolejne działy.

Poniżej zamieszczam krótką instrukcję jak korzystać z powyższych możliwości:

Na stronie GCKiB w Iwanowicach w zakładce Biblioteka jest link do strony naszej biblioteki:

 

Następnie na dole strony w zakładce biblioteka należy kliknąć sowę:

Tym sposobem przechodzimy na konto Biblioteki w Iwanowicach gdzie można się zalogować na swoje konto czytelnika. Loginem jest adres mailowy natomiast hasło jest generowane automatycznie i przesyłane do czytelnika, na adres mailowy który podał podczas zakładania karty w bibliotece.

Po zalogowaniu można zamawiać książki lub je rezerwować jeśli są wypożyczone:

Można też przeglądać jakie książki posiadamy oraz wszystkie nowości:

 

Jeszcze raz serdecznie zapraszam do Biblioteki, zarówno tej elektronicznej jak i stacjonarnej.

Magdalena Pobędza – Karnia