Podczas długiego weekendu majowego, dokładnie 6 maja, w miejscowości Narama zorganizowano przedsięwzięcie pod hasłem: Novistówka – nasza majówka! Głównym koordynatorem inicjatywy była nowopowstała Fundacja NOViST z Naramy, ale imprezę współorganizowały również: LTS „Novi” Narama, OSP w Naramie i Koło Gospodyń Wiejskich w Naramie. Warto podkreślić, iż swój wkład w to lokalne działanie miało również szereg przedsiębiorstw, firm i osób prywatnych. Atrakcje w ramach Novistówki zostały rozplanowane na cały dzień.
W słoneczne przedpołudnie, punktualnie o godzinie 11.00, rozpoczął się mecz piłki nożnej drużyny kobiet  LTS „Novi” Narama – AS Świątniki Górne, zakończony wysoką wygraną Novinek 5:0. Następnie po godzinie 13.00 rozpoczęły się małe derby gminy Iwanowice drużyny męskiej LTS „Novi” Narama z Orłem II Iwanowice. Dzięki wspaniałemu dopingowi i licznie zgromadzonym kibicom męska drużyna z Naramy zacięcie walczyła o każdą piłkę i kończy mecz w pięknym stylu z wynikiem 7:0. 
Po zakończonej sportowej rywalizacji przyszła pora na kolejny punkt programu, jakim był Piknik Rodzinny zorganizowany pod patronatem Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach. I tak po godzinie 16.00 boisko LTS zamieniło się w kilka specjalnie przygotowanych stref. Strefa rozrywkowa, gdzie na dzieci duże i małe czekały darmowe „dmuchańce”, ufundowane przez GCKiB w Iwanowicach.  Strefa wolnych zabaw, na której każdy bez względu na wiek, mógł ponieść się zabawom i sportom rekreacyjnym. Tu panowała jedna zasada: weź, pobaw się i odłóż. Warto podkreślić, że cały sprzęt został zapewniony przez Fundację NOViST i LTS „Novi” Narama, a większość zasponsorował pan Marek Piekara – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krakowskiego, właściciel firmy Krak-Marfish. Kolejną strefą była strefa pokazowa. W niej prezentowali się naramscy strażacy. Dla dzieci dużych i małych przygotowali specjalny program edukacyjny oraz mini zawody strażackie. Natomiast obok pan Aleksander Demianowski przeprowadzał prelekcję sportów lotniczych, podczas których odbywała się demonstracja szybowca. W centrum boiska powstała kolejna strefa tzw. gier i zabaw zorganizowanych. Tu na młodszych uczestników czekały zabawy z animatorką Karoliną Ziarko, podczas których nie zabrakło zabaw z chustą, tunelu, baniek mydlanych. Natomiast na starszych czekały gry i zabawy z piłką, które prowadziła Daria Wójcik. Ostatnią strefą przygotowaną przez organizatorów była strefa kulinarna, a w niej kawiarnia plenerowa prowadzona przez Koło Gospodyń Wiejskich z Naramy i grill obsługiwany przez niezawodnych działaczy lokalnego LTS.

W ofercie pikniku znalazł się również cykl warsztatów rodzinnych. Warsztaty florystyczne zasponsorowane i przeprowadzone przez panie z Kwiaciarni z Iwanowic – Magdalenę Czekaj, Agnieszkę Jurkowską. Podczas tych zajęć mamy i córki tworzyły piękne kompozycje kwiatowe, które prezentowały się zjawiskowo. Powodzeniem cieszyły się także warsztaty kulinarne prowadzone przez Koło Gospodyń Wiejskich w Naramie, gdzie dzieci zdobiły mufinki kolorowymi ozdobami, posypkami, a następnie osobiście się nimi zajadały. Podczas trzecich warsztatów plastyczno-technicznych uczestnicy tworzyli wiosenne wianki. Zajęcia te zaplanowały i przeprowadziły instruktorki – Bernadeta Majka-Rosa i Karolina Ziarko.
Atrakcją wzbudzającą ogrom wrażeń była „Akcja cukierkowa” przygotowana dla młodszych uczestników pikniku. Dzieci uczestnicząc w licznych zadaniach i konkurencjach przygotowanych przez organizatorów zdobywały cukierki, w których ukryto 100 losów bonusowych. Dzięki uprzejmości firmy Wawel S.A. rozdano 7 kg cukierków, a dzięki sponsorom firmie bonito.pl i Euro-Trade wręczono ponad sto upominków dla dzieci w tym: zabawki, plecaki szkolne, artykuły papiernicze i wiele innych. W tym dniu dzieci mogły również ozdobić swoje buzie i ręce wspaniałymi malowidłami i tatuażami przygotowanymi przez Agnieszkę Kijak.
Podczas całego dnia panowała miła i pogodna atmosfera. Zorganizowany piknik w pełni spełnił oczekiwania jego organizatorów. Tego dnia na boisku LTS zgromadziło się mnóstwo ludzi, w tym nie tylko mieszkańców miejscowości Narama i wsi sąsiadujących, ale wielu gości spoza gminy Iwanowice. Wszyscy bez względu na wiek uczestniczyli w zabawie i przygotowanych atrakcjach towarzyszących. Uśmiechy, które towarzyszyły zgromadzonym były najlepszym dowodem na to, że to przedsięwzięcia zaliczamy do bardzo udanych.

W imieniu wszystkich organizatorów serdeczne podziękowania kierujemy do osób zaangażowanym w naszą lokalną inicjatywę. Dziękujemy osobom prywatnym za swój wkład i poświęcony czas. Lista tych osób jest naprawdę długa, więc dziękujemy wszystkim im razem i każdemu z osobna. Dziękujemy sponsorom i licznym darczyńcom, którzy pozytywnie odpowiedzieli na nasz apel, a wśród nich jest: bonito.pl, Euro-Trade, Wawel, Ferrum, Krak-Marfish, Kwiaciarnia w Iwanowicach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu. Dziękujemy!
Koordynatorki Novistówki – Katarzyna Nogieć, Iwona Gadzina