Ogólnopolska Noc Bibliotek pod hasłem „Absurd nie czytać” to wielkie święto bibliotek i czytania, ogólnopolska akcja zachęcająca w niekonwencjonalny sposób do korzystania z zasobów bibliotek.

Gminna Biblioteka Filia w Widomej przygotowały atrakcje dla małych i dużych miłośników książek. Pierwszym punktem programu było spotkanie z ósmoklasistką Matyldą Haik. Starała się zarazić pasją do czytania przedszkolaków z punktu przedszkolnego. Maluchy podekscytowane przybyły do biblioteki z wychowawczynią panią Klaudią Hipowską. Matylda zapoznała ich z kolejnymi przygodami Turlututu sympatycznego ufoludka. Potem aktywnie uczestniczyły w czytaniu książki. Trzeba było przewracać kolejne kartki dmuchając w nie, powtarzać skomplikowane słowa, klaskać i przyciskać kolorowe guziki.

Drugim punktem Nocy Bibliotek było spotkanie z ósmoklasistami. Ci mieli możliwość wyboru książki do wspólnego czytania. Była to „Jajecznica Kolumba” , opowieści o wielkich podróżnikach. A nie było to czytanie banalne. Otaczająca ciemność skłaniała do ciekawości. A oświetlenie płynące tylko z malutkich latarek zaciekawiało, intrygowało i zachęcało do czytania.