Ponad 300 uczestników zgromadził w niedzielę 22 kwietnia na terenie kompleksu leśnego Goszcza-Polanowice Niebieski Bieg Świadomości Autyzmu, zorganizowany po raz pierwszy przez Stowarzyszenie „Razem dla Waganowic” oraz Zespół Szkół w Waganowicach. Patronował mu również Wójt Gminy Iwanowice oraz Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach, które, biorąc pod uwagę szczytną ideę, wsparło Bieg finansowo w ramach realizacji Programu DK+2018 Środki Własne.

Impreza miała na celu propagowanie wiedzy na temat autyzmu, wsparcie rodzin zmagających się na co dzień z tą chorobą oraz zachęcanie do rodzinnego i aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swoich sił na wyznaczonych trasach biegowych i marszobiegowych, na dystansie 1, 4 i 10 km. Elementem łączącym uczestników był kolor niebieski, który musiał być obowiązkową częścią kolorystyki ubioru. Niebieski oznacza solidarność z osobami z autyzmem. Przed startem odbył się występ taneczny dzieci ze Szkoły w Waganowicach oraz wspólna rozgrzewka wszystkich zawodników. Po biegu na każdego uczestnika czekał zaś pamiątkowy medal, pakiet regeneracyjny, pyszny bigos oraz domowe ciasta. Przygotowano również szereg dodatkowych atrakcji m.in. malowanie twarzy, dmuchane zamki czy ognisko, a na koniec rozlosowano nagrody. Dzięki uprzejmości firmy Eurotrans-Bis, wszyscy seniorzy z terenu naszej gminy, na bieg zostali dowiezieni autokarem. Za pomoc serdecznie dziękujemy!

Takich imprez jak ta powinno być zdecydowanie jak najwięcej, bo pokazują, jak wspaniale można wspólnie spędzać czas, bez różnic czy barier! Organizatorom zatem serdecznie gratulujemy!