W dniu 3 listopada w naszej Gminie gościliśmy już po raz trzeci Chór Garnizonowy z Kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski z Kielc pod dyrygenturą Pani Edyty Bobryk. Chór uświetnił swoim śpiewem Mszę Świętą w Kościele pw. Trójcy Świętej w Iwanowicach oraz dał piękny, wzruszający koncert w Kościele pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach. Koncertem tym wprowadził nas w pełen zadumy i wzruszenia nastrój, kontynuując rozpoczęte rok wcześniej Zaduszki Patriotyczne im. Ks. Tomasza Banacha – dawniejszego proboszcza Parafii w Sieciechowicach oraz Kapelana AK.

Na koncert licznie przybyli mieszkańcy Gminy Iwanowice, którzy wysłuchali przepięknych patriotycznych pieśni takich jak: Rota, Marsz Marsz Polonia, Marsz Sybiraków, Ojczyzno ma, Rozkwitały pąki białych róż i wiele innych. Koncert ten rozpoczął obchody Święta Niepodległości w naszej Gminie, pobudzając do głębszych patriotycznych uczuć wszystkich mieszkańców, którzy uczestniczyli w tej uroczystości.

Dziękujemy mieszkańcom za przybycie, wspólne śpiewanie i chwile zadumy. Dziękujemy całemu Chórowi z Panią dyr. Edytą Bobryk na czele, Panu Andrzejowi Wiśniewskiemu, Janowi Kierdelewiczowi, Radosławowi Sulidze i Oliwii Szelągiewicz. Podziękowania kierujemy również do Pana Wójta Roberta Lisowskiego i Pani Dyrektor GCKiB Moniki Świątek. Serdeczne podziękowania składamy dla darczyńcy za pomoc w zorganizowaniu transportu dla chórzystów. Podziękowania szczególne należą się : Panu Danielowi Czop – Firma Amper; Pani Elżbiecie Basoń – Kwiaciarnia Sieciechowice oraz Paniom z KGW Lesieniec.

Mamy głęboką nadzieję na to, że  Zaduszki Patriotyczne im. Ks. Tomasza Banacha na stałe zagoszczą w naszej Gminie, czego sobie i mieszkańcom życzymy.

Ks. Wojciech Oczkowicz
Jadwiga Nogieć