W dniu 4 listopada koncertem wspaniałego Chóru Kościoła Garnizonowego z Kielc rozpoczęliśmy  świętowanie Tygodnia Niepodległości w Gminie Iwanowice. Chór przyjechał na zaproszenie ks. Wojciecha Oczkowicza. Wspaniali chórzyści uświetnili swoją obecnością i śpiewem Msze Św. w kościele pw. Św. Trójcy w Iwanowicach o godz. 10.00 oraz o godz. 12.00 w kościele pw. Św. Andrzeja w Sieciechowicach. W godzinach popołudniowych chór wprowadził nas w nastrój patriotyczny wykonując w czasie koncertu znane i mniej znane pieśni i piosenki. W repertuarze chóru na koncercie w kościele w Sieciechowicach pojawiły się:  Rota, Gaude Mater Polonia, Piechota, Pierwsza Brygada, Marsz Polonia, Przybyli Ułani, Czerwone maki i wiele, wiele innych. Gościem specjalnym  który wraz z chórem koncertował  w tym dniu  i zachwycił nas swoim głosem był Andrzej Wiśniewski – solista Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Wraz z chórem nasza gminę odwiedził ks podpułkownik proboszcz parafii garnizonowej Grzegorz Kamiński.

  Warto nadmienić, iż Chór Kościoła Garnizonowego z Kielc jest stosunkowo młodym chórem który koncertuje od połowy ubiegłego roku. Chór prowadzony jest przez wspaniałą dyrygent Panią Edytę Bobryk i już, mimo tak krótkiego czasu odniósł wiele sukcesów i dostał mnóstwo propozycji współpracy.

  Pani Edycie, wszystkim solistom i wspaniałemu Chórowi dziękujemy za wspaniałe doznania muzyczne, które niejedna osobę wprowadził w nastrój patriotyczny. Ks. Wojciechowi Oczkowiczowi oraz sołtys Pani Jadwidze Nogieć dziękujemy za pomoc w organizacji całego dnia i wydarzeń popołudniowych.

M.Świątek  – Dyrektor GCKiB