W dniu 2 marca reprezentacja Gminy Iwanowice w łyżwiarstwie klas IV-VI wzięła udział w V Ogólnopolskim Turnieju Mistrzowie Białego Orlika na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Sport7, którego celem jest aktywizacja dzieci do uprawiania sportów zimowych głównie łyżwiarstwa szybkiego i hokeja na lodzie. Twarzą stowarzyszenia jest Mariusz Czerkawski  były zawodnik zawodowej ligi NHL oraz Reprezentacji Polski. Zawody polegały na najszybszym pokonaniu toru przeszkód rozmieszczonego na lodowisku. W zawodach rywalizowały 5-osobowe zespoły. W rywalizacji wzięły udział 24 zespoły z całej Polski, głównie z dużych miast mających własne sekcje łyżwiarskie bądź drużyny hokejowe. Reprezentacja naszej gminy była w tym gronie wyjątkiem, za co zostaliśmy wyróżnieni i pochwaleni przez organizatorów. W ostatecznym rozrachunku zajęliśmy miejsce 12, a więc w połowie stawki, co można uznać za duży sukces w tak silnej obsadzie. Zawodnicy reprezentujący naszą gminę wyłonieni zostali w gminnych szkolnych zawodach łyżwiarskich na Białym Orliku w Sieciechowicach, a byli to:

1.      Adamczyk Bartłomiej SP. Sieciechowice

2.      Orczyk Antoni SP. Sieciechowice

3.      Małek Sebastian SP. Poskwitów

4.      Tokarz Inez SP. Sieciechowice

5.      Faracik Dawid SP. Sieciechowice

6.      Pajączkowska Kamila  SP. Celiny

Wyjazd do Warszawy zagwarantowany był również dla zawodników  z miejsc 1-3 w pozostałych kategoriach wiekowych biorących udział w gminnych zawodach a wiec zawodnicy z Gimnazjów oraz Szkół Podstawowych klas 1-3.  Oni wraz z wycieczką szkolną z Sieciechowic mieli możliwość zwiedzenia  Stadionu Narodowego, Starówki Warszawskiej oraz zobaczenia Zamku Królewskiego, Ogrodu Saskiego i Grobu Nieznanego Żołnierza. Na sam koniec wszyscy chętni mieli możliwość zobaczenia panoramy warszawskiej z ostatnich pięter Pałacu Kultury i Nauki.

Wszyscy zawodnicy i uczestnicy wycieczki szczęśliwie, choć dosyć późno wrócili do domów  z bagażem wspaniałych wrażeń i przeżyć, a zawodnicy dodatkowo z okazałymi pucharami i medalami.

Wyjazd na zawody możliwy był dzięki finansowemu wsparciu GCKiB w Iwanowicach, Urzędowi Gminy Iwanowice oraz Szkole Podstawowej w Sieciechowicach.

Szymon Wesołowski