W dniu 19 lutego reprezentacja Gminy Iwanowice w łyżwiarstwie klas IV-VI wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Mistrzowie Białego Orlika rozgrywanym na Stadionie Narodowym, który na czas zimy przyjmuje nazwę „Zimowy Narodowy”

Turniej Mistrzowie Białego Orlika skierowany jest do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, ma na celu aktywizację dzieci do uprawiania sportów zimowych oraz promocję aktywnego spędzania czasu. Turniej polega na rywalizacji zespołów pięcioosobowych w pokonaniu w jak najlepszym czasie toru przeszkód,  rozmieszczonego na lodowisku. Test sprawnościowy zawiera podstawowe elementy jazdy na łyżwach: jazda w przód, jazda po łuku, zatrzymanie, balans ciałem, utrzymanie równowagi.

Organizatorem zawodów było stowarzyszenie Sport7, którego celem jest aktywizacja dzieci do uprawiania sportów zimowych głównie łyżwiarstwa szybkiego i hokeja na lodzie. Twarzą stowarzyszenia jest Mariusz Czerkawski były zawodnik zawodowej ligi NHL oraz reprezentacji Polski. W zawodach udział wzięło 21 zespołów a więc prawie 130 zawodników z całej Polski, głównie dużych miast mających własne sekcje łyżwiarskie bądź drużyny hokejowe. Reprezentacja naszej gminy była w tym gronie wyjątkiem za co zostaliśmy wyróżnieni i pochwaleni przez organizatorów. W ogólnej klasyfikacji zajęliśmy 13 miejsce a więc w połowie tabeli co można uznać za sukces w tak silnej obsadzie. Zawodnicy reprezentujący naszą gminę wyłonieni zostali w gminnych szkolnych zawodach łyżwiarskich na Białym Orliku w Sieciechowicach a byli to:

  1. Lis Sebastian SP Sieciechowice
  2. Faracik Kamil SP Sieciechowice
  3. Tokarz Inez SP Sieciechowice
  4. Misiak Sebastian SP Sieciechowice
  5. Rogóż Weronika SP Celiny
  6. Dryja Natalia SP Sieciechowice

W finale VII edycji Turnieju Mistrzowie Białego Orlika 2019 wzięło udział 21 drużyn z całej Polski. W tym roku rywalizacja była wyjątkowo zacięta. Wygrała drużyna z Mińska Mazowieckiego. Miejsce drugie zajęła drużyna Mikołów I, a trzecie drużyna z Bytomia.

W dalszej kolejności miejsca od 4 do 21 zajęły drużyny: Mikołów II, Dębica I, Oleśnica Orły I, Dębica II, Elbląg I, Elbląg II, Zgorzelec I, Mińsk Mazowiecki II, Zgorzelec II, Sieciechowice, Bytom II, Piaseczno , Oleśnica Orły II, Konstancin, Wodzisław Śląski, Malbork, Oleśnica SP 8 II, Oleśnica SP 8 I.

Wyjazd na zawody możliwy był dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Gminy Iwanowice, za które serdecznie dziękujemy.

                                                                                                                                                         Szymon Wesołowski