Dniu 6 marca reprezentacja Gminy Iwanowice w łyżwiarstwie klas IV-VI wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Mistrzowie Białego Orlika rozgrywanego na Stadionie Narodowym, który na czas zimy przyjmuje nazwę „Zimowy Narodowy”

Turniej Mistrzowie Białego Orlika skierowany jest do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, ma na celu aktywizację dzieci do uprawiania sportów zimowych oraz promocja aktywnego spędzania czasu. Turniej polega na rywalizacji zespołów pięcioosobowych w pokonaniu jak najszybciej testu sprawnościowego (tor przeszkód) rozmieszczonego na lodowisku. Test sprawnościowy zawiera podstawowe elementy jazdy na łyżwach: jazda w przód, jazda po łuku, zatrzymanie, balans ciałem, utrzymanie równowagi.

Zawody przeprowadzane są brazylijskim systemem pucharowym, który polega na tym, że zespoły wygrywające swoje sztafety rywalizują z kolejnymi zespołami, natomiast jedna porażka nie eliminuje z turnieju, gdyż pokonani przechodzą do drugiej części diagramu i dopiero kolejna porażka eliminuje całkowicie z zawodów.

Organizatorem zawodów było stowarzyszenie Sport7, którego celem jest aktywizacja dzieci do uprawiania sportów zimowych głównie łyżwiarstwa szybkiego i hokeja na lodzie. Twarzą stowarzyszenia jest Mariusz Czerkawski były zawodnik zawodowej ligi NHL oraz reprezentacji Polski. W zawodach udział wzięło 24 zespoły a więc prawie 130 zawodników z całej Polski, głównie dużych miast mających własne sekcje łyżwiarskie bądź drużyny hokejowe. Reprezentacja naszej gminy była w tym gronie wyjątkiem za co zostaliśmy wyróżnieni i pochwaleni przez organizatorów. W ogólnej klasyfikacji zajęliśmy 7 miejsce a więc w górnej części tabeli co można uznać za duży sukces w tak silnej obsadzie. Zeszłoroczny wynik poprawiliśmy o 5 lokat. Zawodnicy reprezentujący naszą gminę wyłonieni zostali w gminnych szkolnych zawodach łyżwiarskich na Białym Orliku w Sieciechowicach a byli to:

  1. Orczyk Antoni
  2. Adamczyk Bartłomiej
  3. Warchala Małgorzata
  4. Lis Sebastian
  5. Tokarz Inez

Wszyscy na co dzień uczęszczający do Szkoły Podstawowej w Sieciechowicach.

Wyjazd na zawody możliwy był dzięki finansowemu wsparciu GCKiB Iwanowice oraz Urzędowi Gminy Iwanowice.