Dnia 15 września w Mieście Solnym w Wieliczce, odbyły się Mistrzostwa Świata w Akrobatyce Rowerowej – World Championship of Bicycle Acrobatics MTBstunt GP 2019. Organizatorami tej imprezy byli Kamil Kobędzowski – młody i zdolny chłopak, mieszkaniec naszej gminy oraz Barbara Chęcińska. Również Gmina Iwanowice wspomogła finansowo Kamila w organizacji tych wyjątkowych zawodów. W rywalizacji wzięło udział 25 uczestników z różnych stron Polski i świata. Miłą niespodzianką był nie tylko poziom, jaki prezentowali uczestnicy zawodów, ale również ich wiek. Najmłodszy z zawodników miał 10 lat, a akrobatykę rowerową trenuje od dwóch. Zawody trwały 2 dni. Pierwszego dnia odbyły się eliminacje, a drugiego – finały.

Pierwsze miejsce w zawodach, zdobył Waldemar Kukurowski, obronił tym samym tytuł Mistrza z roku ubiegłego, drugie – pochodzący z Indii – Lakshaya Jangida a trzecie – Szymon Chrószcza.

Na zawodach oprócz zdrowej rywalizacji, można było zobaczyć wspaniałą, przyjacielską relację łączącą zawodników, którzy kibicowali sobie na wzajem i mocno się wspierali. Atmosfera wzajemnego szacunku i życzliwości udzielała się wszystkim gościom oraz całej widowni.

W trakcie przerw, pomiędzy przejazdami finałowymi, na hali zaprezentowały się „Talenty naszej Gminy”. Swój talent zaprezentował między innymi Bartek Gadzina – perkusista, którego mieliśmy okazję już nieraz słuchać oraz Martyna Świątek – młoda i niesamowicie uzdolniona dziewczyna, która od wielu lat trenuje dwie dyscypliny sportowe – karate i gimnastykę.

Bartek Gadzina (lat 14) – zaczął grać na perkusji elektrycznej w wieku lat 7. Pasją do gry na tym instrumencie zaraził Bartka jego tata. Bartek ma indywidualnego nauczyciela, który uczy go grać na instrumencie. Mama Bartosza mówi że jest to jego nie tylko hobby, ale i wielka pasja.

Martyna Świątek (lat 13)- trenuje gimnastykę sportową 5 lat w TS Wisła pod okiem trenerów Beaty Bodzoń i Maksa Kowalenko. Karate trenuje od lat 6 w Krakowskim Klubie Karate Tradycyjnego pod okiem senseia Rafała Wajdy. Martyna osiąga liczne sukcesy w obu dyscyplinach. Liczbę medali i pucharów jakie zdobyła nie sposób zliczyć. Startowała w Mistrzostwach Świata, Europy oraz Polski. Na hali w Mieście Solnym wykonała pokazy w obu dyscyplinach sportowych. W pokazie karate, w walkach towarzyszyły jej dwie koleżanki z klubu Ewa i Ola, do pokazów przygotowywali ją trenerzy którym oczywiście należą się podziękowania.

Zarówno Kamil Kobędzowski, Bartosz Gadzina oraz Martyna Świątek- przedstawiciele Gminy Iwanowice to przykład młodych ludzi którzy swoja pracą i postawą udowodnili że warto, warto robić to co się kocha, dążyć do celu i spełniać marzenia. Mamy nadzieje że ich osiągnięcia staną się źródłem motywacji dla innych.

M.Ś.