Szanowni Państwo!

Nie wychodźcie z domów bez maseczki zasłaniającej usta i nos. Ochronne maseczki, pozwolą ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa i tym samym – uratują niejedno ludzkie życie!

Dotyczy to wszystkich mieszkańców od najmłodszych do najstarszych, którzy będą poruszać się w przestrzeni publicznej, w drodze do pracy, domu, apteki, po zakupy, czy spacer. Niech nikt nie wychodzi na zewnątrz bez maseczki! Chroń siebie, nie narażaj innych!

Światowa Organizacja Zdrowia zaczyna łagodzić swoje stanowisko, co do tego, czy noszenie maseczki jest  konieczne. Wpływ na to ma wiele czynników:

  • horyzontalna transmisja wirusa – tak naprawdę nie wiemy, kto spośród osób, z którymi się stykamy, może nas zarazić, gdyż infekcja u wielu przebiega bezobjawowo;
  • brak jednoznacznych badań, które mówiłyby o tym, że maseczki są nieskuteczne
     w obronie przez zakażeniem wirusowym;
  • stopniowe opanowywanie sytuacji w Azji, gdzie oprócz izolacji społeczeństwo
    w przeważającej większości stosowało maseczki ochronne.

Te i wiele innych argumentów przemawiają za tym, aby zaostrzyć rygor higieniczny, zwłaszcza, gdy zmuszeni jesteśmy do podejmowania kontaktów z innymi ludźmi.

Dlatego Mieszkańcu apelujemy: Nie wstydź się! Załóż maseczkę!

Kiedy stosujemy środki ochrony w postaci maski na twarz, ważne jest, aby w odpowiedni sposób ją używać i dezynfekować. Jest to niezwykle istotne dla naszego bezpieczeństwa i zdrowia. 

Instrukcji dotyczących sposobów dezynfekcji i utylizacji maseczek znajdziecie w na stronach internetowych mnóstwo. W poniższym linku jedna z nich:

https://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,173954,25843146,jak-prac-maseczki-wielorazowe-jak-utylizowac-jednorazowe.html

Prosimy o samoorganizację i samodyscyplinę. Nawet jeśli w ten sposób uratujemy jedno ludzkie życie, warto podjąć ten trud!