Gra w szachy jest często określana jako „królewska gra”, „gra mędrców”, „gimnastyka mózgów”, a niejednokrotnie „drewniana wojna”.

              23 maja 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Naramie odbyły się Międzyszkolne Zawody Szachowe o Puchar Wójta Gminy  Iwanowice, przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy.  W zawodach wzięły udział  drużyny z pięciu szkół podstawowych i dwóch gimnazjów – łącznie 18 uczestników. Uczniowie grali systemem szwajcarskim – kontrolowanym na dystansie 5 rund z zegarami szachowymi (15 min. dla zawodnika), zgodnie z przepisami Kodeksu Szachowego i pod bacznym okiem sędziego – Dyrektora szkoły –

p. Krzysztofa Zadory (pasjonata tej dyscypliny sportowej, który posiada I kategorię szachową).

Pochyleni nad szachownicą zawodnicy „walczyli’’ zawzięcie. Każdy chciał wygrać!

             W kategorii szkół podstawowych  I miejsce wywalczył Kacper Wywiał / PSP Narama/, II – Tomasz Tabor / SP Poskwitów/, III miejsce ogółem i I wśród dziewcząt zdobyła Wiktoria Chmiel / SP Narama /.

W kategorii gimnazjów zwyciężył  Mikołaj Biziak / PG Narama/, pokonując Jakuba Zdybała /PG Narama/ i Anielę   Nalewajko / G Sieciechowice/

Tytuł najlepszej szachistki otrzymała Aniela Nalewajko z Sieciechowic.

Puchar Wójta Iwanowic również w tym roku  powędrował do Szkoły Podstawowej w Naramie .

 Na II miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa z Widomej , a na III Szkoła Podstawowa w Poskwitowie.Wśród gimnazjów I miejsce zdobyło Publiczne Gimnazjum w Naramie wyprzedzając Sieciechowice.

Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Dla pasjonatów szachów międzyszkolne zawody są ciekawe. Gra z „rywalem” na tym samym poziomie zaawansowania na pewno dała im dużą satysfakcję.

             Organizatorzy zawodów serdecznie dziękują Wójtowi Gminy  oraz Gminnemu Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach za objęcie patronatem zawodów  i ufundowanie nagród ( pucharów), a Państwu Nauczycielom i Rodzicom za przybycie do naszej szkoły i opiekę nad uczniami podczas zawodów.

W przerwie wszyscy uczestnicy posmakowali naramskich drożdżówek.

AW