Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe im. św. Jana Bosko w Celinach, w ramach realizacji projektu „Wspieranie osób starszych w integracji z młodzieżą”, od stycznia 2017 r. organizuje popołudniowe zajęcia pod hasłem: „Dialog międzypokoleniowy drogą do aktywizacji seniorów”.

Marcowe zajęcia rozpoczęliśmy od nauki i zapoznania z różnymi technikami wyszywania. Każda z Pań wybrała sobie wcześniej przygotowaną kanwę (tak profesjonalnie nazywa się wydrukowany motyw na płótnie), dobrała odpowiedni kolor muliny i w ten sposób zaczęliśmy ciężki proces wyszywania metodą krzyżykową.
 
Przerwą w wyszywaniu było zaproszenie uczestniczek OWS na Dzień Kobiet przygotowany wspólnie z mieszkankami Celin w świetlicy wiejskiej. Tulipan i drobny upominek przygotowany przez Radę sołecką był zwieńczeniem bardzo miłego i sympatycznego wieczoru przy suto zastawionym stole i wspaniałym towarzystwie.

Kolejne zajęcia upływały na przygotowaniach ozdób wielkanocnych. Tym razem, oprócz tradycyjnych pisanek, wykonywaliśmy kolorowe koguciki wyklejane łezkami ze wstążki. Koguciki te pochłonęły nas całkowicie przez kilka zajęć. Bardzo trudne i pracochłonne w wykonaniu, ostatecznie okazały się hitem zajęć i każda z Pań zapragnęła mieć go w swojej kolekcji.

Miesiąc marzec zakończyliśmy wycieczką w góry. Zakopane i Wielka Krokiew przywitały nas wspaniałą pogodą, a słoneczne Krupówki zachęcały do spaceru oraz zakupienia oscypków i korbocy. Jednakże to TERMY-BUKOVINA były główną atrakcją i miejscem, gdzie pojechaliśmy wypocząć i skorzystać z tutejszych atrakcji.

Dziękuję za bardzo wesoło i sympatycznie spędzony marzec. Zapraszam na kolejny miesiąc.

Agnieszka Patoła – animator

Zadanie „Wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą” w 2017 r. jest finansowane ze środków Wojewody Małopolskiego i budżetu Gminy Iwanowice.