Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dziećmi. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (od 3 – 6 lat), które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową wyprawkę na dobry czytelniczy start.

W wyprawce dzieci znajdą książeczkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym Dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania, a także innymi niespodziankami.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Posiadamy także wyprawki czytelnicze w języku ukraińskim.

Zapraszamy wszystkich przedszkolaków wraz z rodzicami z Gminy Iwanowice do zapisów w naszych bibliotekach:

  1. Gminna Biblioteka Publiczna w budynku GCKiB, ul. Strażacka 5, 32 – 095 Iwanowice
  2. Gminna Biblioteka Publiczna Filia w Sieciechowicach, ul. Rynek 2, 32 – 095 Iwanowice
  3. Gminna Biblioteka Publiczna Filia w Widomej (Budynek SP w Widomej), Widoma 51, 32 – 095 Iwanowice.