Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe im. św. Jana Bosko w Celinach, w ramach realizacji projektu „Wspieranie osób starszych w integracji z młodzieżą”, od stycznia 2017 r. organizuje popołudniowe zajęcia pod hasłem: „Dialog międzypokoleniowy drogą do aktywizacji seniorów”.
Minął kolejny miesiąc zajęć, który rozpoczęliśmy od Mszy Świętej w Kaplicy w Celinach, gdzie dzieci przygotowały przedstawienie z okazji Dnia Strażaka.
Kolejne zajęcia to przygotowanie wykrojów i szycie tulipanów z kolorowej bawełny. Mogliśmy się przekonać, że szycie to bardzo pracochłonne zajęcie. Najpierw wykrawanie, następnie szycie, prasowanie i wypełnianie silikonowym wkładem oraz zszywanie kwiatów z łodygą i listkiem. I tak zajęło to nam kilka spotkań, bo każda z uczestniczek chciała mieć bukiet we wszystkich kolorach jakie szyłyśmy.
W dniu 24 maja na zajęcia został zaproszony mł. asp. Marcin Jaśkowski-dzielnicowy na Gminę Iwanowice, który przygotował prezentację i poruszył m. in. kwestię ;
-metody działania przestępców-oszustów „na wnuczka”, ”na doręczyciela” ,”na inkasenta”, itp.
-jak uniknąć i zapobiec włamaniu
-bezpieczeństwa w Internecie
-poruszanie z odblaskami po zmroku
A także bardzo chętnie i wyczerpująco odpowiadał na zadawane pytania.
Ostatni tydzień maja zakończyliśmy zajęciami kulinarnymi na których upiekliśmy rurki z kremem, muffinki, kokosanki i owocowe babeczki. Wszystko to w ramach wsparcia i z najlepszymi życzeniami z okazji Dnia Ojca i Matki oraz Dnia Dziecka na Pikniku Rodzinnym w naszej szkole.
Bardzo serdecznie dziękuję za wspólnie spędzone zajęcia i zapraszam na kolejne w czerwcu.

Agnieszka Patoła – animator
Zadanie „Wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą” w 2017 r. jest finansowane ze środków Wojewody Małopolskiego i budżetu Gminy Iwanowice.