Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe im. św. Jana Bosko w Celinach, w ramach realizacji projektu „Wspieranie osób starszych w integracji z młodzieżą”, od stycznia 2017 r. organizuje popołudniowe zajęcia pod hasłem: „Dialog międzypokoleniowy drogą do aktywizacji seniorów”.

Miesiąc luty nasze Panie rozpoczęły z przytupem, można powiedzieć, że w dosłownym tego słowa znaczeniu. Uczestniczyły w spotkaniu karnawałowo-noworocznym, podczas którego władze Gminy dziękowały różnym środowiskom i osobom za ich działania na rzecz lokalnej społeczności. Pani Anna Krawczyk – prezes Stowarzyszenia Kulturalno- Oświatowego im. św. Jana Bosko w Celinach, prowadzącego OWS w Celinach i Sieciechowicach, została wyróżniona za podejmowanie inicjatyw wspierających dzieci, młodzież i seniorów. Serdecznie gratulujemy Pani Prezes i dziękujemy za podejmowanie inicjatyw prosenioralnych.

Kolejne zajęcia upłynęły na złożeniu pięknych serduszek z origami modułowego, aby pokreślić, że my także obchodzimy Walentynki. Najważniejsze, że mamy komu to serduszko podarować. Origami modułowe to bardzo pracochłonne zajęcia dla cierpliwych. My w dalszym ciągu pracowaliśmy nad składaniem modułów, dzięki czemu każda z Pań ma dwukolorowego łabędzia i piękną kolorową paterkę.

Luty to miesiąc w którym  na stole musiały znaleźć się faworki i oponki, więc my upiekliśmy całą górę. Środa smażenie, a w Tłusty Czwartek spożywany obowiązkowo  pyszny pączek upieczony przez panią Halinkę – uczestniczkę OWS. I tak przy suto zastawionym stole pożegnaliśmy okres karnawału. Zaczęliśmy od zabawy i skończyliśmy dobrą zabawą.

Serdecznie zapraszam na kolejne zajęcia w marcu.

Agnieszka Patoła – animator

Zadanie „Wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą” w 2017 r. jest finansowane ze środków Wojewody Małopolskiego i budżetu Gminy Iwanowice.