Sezon zimowy na lodowisku w Sieciechowicach został  zakończony, wiosenna aura nie pozwoli już na dalsze funkcjonowanie lodowiska. Pora więc na krótkie podsumowanie.

Biały Orlik w zakończonym sezonie czynny był od 26 grudnia 2018 do 10 lutego 2019 roku a więc z przerwami przez 40 dni. . Przy „Białym Orliku” działała wypożyczalnia łyżew oraz mała gastronomia. Lodowisko wyposażono jest w nagłośnienie zewnętrzne co pozwoliło na słuchanie muzyki przez łyżwiarzy.

W ogólnym rozrachunku zaobserwować możemy nieduży spadek liczby korzystających z lodowiska, który spowodowany jest powstaniem w niedalekiej odległości podobnych atrakcji, (Miechów, Wielka Wieś, Olkusz) które stają się co raz większą konkurencją. Tylko atrakcyjne ceny, które oferujemy sprawiają, że z tych miejscowości możemy jeszcze gościć łyżwiarzy. Trzeba pamiętać również, że w tym roku z powodów złych warunków atmosferycznych, mogliśmy korzystać z atrakcji Białego Orlika o 10 dni krócej. Jak zawsze największym obłożeniem lodowisko cieszyło się w weekendy oraz w ferie zimowe. W godzinach przedpołudniowych, możliwość szlifowania jazdy miały szkoły zarówno te z naszej gminy, które nie są ujęte w statystykach jak również te z gmin sąsiednich głównie Słomnik, Niedźwiedzia, Skały i Gołczy. Bardzo dużo osób skorzystało również z lodowiska bezpłatnie, dzięki karcie dużej rodziny oraz karcie seniora. Łącznie wszystkich biletów sprzedano niespełna 3 tysiące. Szacuje się że wszystkich uczestników jazdy na łyżwach mogło być około 4 tysięcy co daje średnio ok. 100 osób dziennie. Jest to najlepszy dowód na to że Biały Orlik wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem wśród lokalnej ludności, a ta atrakcja wpisała się już na stałe w kalendarz zimowych atrakcji naszej Gminy.

Dużym wydarzeniem na lodowisku były zawody łyżwiarskie dla wszystkich szkół naszej Gminy z bardzo atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi oraz dla najlepszych zawodników darmowym wyjazdem do Warszawy. W zawodach tych wzięło udział około 40 zawodników. Najlepsi z kategorii 4-6 klas wzięli również udział w ogólnopolskich zawodach łyżwiarskich w Warszawie.

Wszystkim, którzy w tym okresie korzystali z  lodowiska serdecznie dziękujemy. Do wspólnej zabawy na łyżwach powrócimy (miejmy nadzieję!) już w grudniu.