Sezon zimowy na lodowisku w Sieciechowicach został zakończony, więc pora na krótkie podsumowanie.

Lodowisko w sezonie było czynne od 26 grudnia 2016 do 12 lutego 2017 roku. Przy „Białym Orliku” działała wypożyczalnia łyżew oraz mała gastronomia. Lodowisko również wyposażono w nagłośnienie zewnętrzne, co pozwoliło na słuchanie muzyki przez korzystających.

Początek sezonu był wyjątkowo udany, bowiem spragnieni amatorzy zimowych sportów, przy braku śniegu, wyjątkowo oblegali taflę lodowiska. Później wraz ze zmianą pogody liczba uczestników nieco spadła. Najpierw za sprawą bardzo silnych mrozów, a później wraz ze wzrostem opadów śniegu ludzie chętnie wybierali stoki narciarskie. Jak zawsze dużym obłożeniem lodowisko cieszyło się w weekendy oraz w ferie zimowe. W porównaniu do roku ubiegłego nieznacznie mniej osób skorzystało z lodowiska, ale i tak jest to liczba bardzo zadowalająca gdyż sprzedano ponad 4300 wejściówek z czego większość dla dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również lodowisko w godzinach przedpołudniowych, kiedy to możliwość korzystania z lodowiska miały dzieci i młodzież ze szkół z terenu Gminy Iwanowice, których nie uwzględniono w statystykach oraz dzieci ze szkół spoza gminy, których z roku na rok jest coraz więcej. Bardzo dużo osób skorzystało również z lodowiska bezpłatnie dzięki posiadaniu Karty Dużej Rodziny. Łącznie szacuje się że wszystkich uczestników jazdy na łyżwach było około 5,5 tysiąca. Jest to najlepszy dowód na to że taka inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności, i że wpisała się już na stałe w kalendarz zimowych atrakcji Gminy Iwanowice.

Dużym wydarzeniem na lodowisku były Zawody Łyżwiarskie z bardzo atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi dla wszystkich szkół naszej Gminy. W zawodach tych wzięło udział około 50 zawodników. Najlepsi z kategorii 4-6 klas wzięli również udział w ogólnopolskich zawodach łyżwiarskich w Warszawie.

Wszystkim, którzy w tym okresie korzystali z lodowiska serdecznie dziękujemy. Do wspólnej zabawy na łyżwach powrócimy (miejmy nadzieję!) już w grudniu tego roku.

                                                                                                                                                               Szymon Wesołowski