Na początku listopada pracowaliśmy dużo techniką decoupage. Ozdabialiśmy przy pomocy kolorowych serwetek elementy wykonane z drewna, takie jak: podstawki pod herbatę, zakładki do książek, jabłka czy serca.

     Bardzo uroczyście obchodziliśmy Święto Niepodległości, które zaczęło się akademią zorganizowaną przez uczniów klas gimnazjalnych GZS, a zakończyło się „Biesiadą niepodległościową na godzinach OWS. Była to okazja żeby zaprezentować uszyte podczas naszych zajęć stroje krakowskie, poznać historię i znaczenie Święta 11 Listopada oraz śpiewać wspólnie pieśni legionowe. 

     Nie mogło zabraknąć zajęć podnoszących aktywność fizyczną i znajomość technik komputerowych.

      Dnia 24 listopada, na małej sali gimnastycznej, uroczyście obchodziliśmy Dzień Seniora  połączony z Andrzejkami. Święto poprzedziły kilkudniowe przygotowania. Juniorzy robili seniorom laurki i kompozycje kwiatowe oraz przygotowywali ciasta.  Kiedy już nadszedł ten dzień – zabawa była przednia. W pląsach i tańcach, w świetle reflektorów, brali udział zarówno juniorzy jak i seniorzy.  Było lanie wosku, wróżenie z magicznej kuli, przepowiadanie przyszłości… W prowadzeniu wróżb pomagały „prawdziwe cyganki” Małgosia i Iza – uczennice klasy III A gimnazjum, a ich kolega Dominik, obsługujący sprzęt muzyczny, zasłużył na miano prawdziwego didżeja.  Dzieci chętnie uczestniczyły w nauce różnych tańców oraz malowaniu twarzy. Przy wspólnym stole panowała bardzo miła atmosfera wspólnych rozmów i dyskusji.

      Pod koniec listopada, nasze zajęcia urozmaicił pokaz różnych technik wykonywania  ozdób bożonarodzeniowych, prowadzony przez rodziców uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej. Pod ich czujnym okiem wykonywane są w GZS ozdoby na bożonarodzeniowy kiermasz.

Zadanie „Wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą  w 2016r.”  finansowane jest ze środków Wojewody Małopolskiego i budżetu Gminy Iwanowice.

Animatorki: Marta Małek i Janina Trzaska