Miesiąc listopad był miesiącem, w którym nasze uczestniczki miały więcej czasu. Skończyły się prace w ogródku i w polu. Na zajęciach spotykamy się więc w licznym gronie i z wielkim zaangażowaniem wykonujemy wszystkie projekty. Mieliśmy czas na modlitwę za zmarłych spoczywających na cmentarzu w Sieciechowicach. Przyszliśmy także z pomocą duchową i materialną samotnej osobie, która chciałaby zachować anonimowość. Przygotowaliśmy nasz ogródek do zimy a nawet posadziliśmy zimowy czosnek.
Niebywałą przyjemnością był wyjazd do Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie oddaliśmy się rekreacyjnej i leczniczej działalności wód termalnych. Wszyscy jesteśmy zachwyceni tym miejscem, ale także samymi górami, które były na wyciągnięcie ręki. Po drodze odwiedziliśmy sławne sanktuarium w Ludźmierzu.
Na zajęciach ozdabialiśmy pudełka, serwetniki, stojaki na bombki a nawet same bombki metodą decoupage. Naklejaliśmy także obrazki świętych na deseczki i drewienka i na świąteczne świeczki.
Na naszych zajęciach nieustannie wyszywamy i szyjemy gorset  – tym razem dla dzieci z przedszkola. Mamy już 2, ale dążymy do tego żeby było ich 6.
Pomagaliśmy przy ugotowaniu grochówki na gminne obchody 11 listopada w Sieciechowicach. Grochówka była przepyszna – tak twierdzą ci, który mieli okazję żeby jej spróbować.
Na naszych listopadowych zajęciach odwiedziła nas Pani Ewelina Zdebska, której dziękujemy za przepiękny wykład o integracji pokoleń.
Nie mogło obejść się bez nowej techniki zdobienia bombek – karczocha. Bombki przepięknie zrobiliśmy, więc spróbowaliśmy tą samą techniką ozdobić choinkę. Efekt bardzo ciekawy i imponujący. W grudniu musimy przygotować się do podsumowania, ale myślę że jeszcze coś ciekawego na święta uda nam się zrobić – jakąś tradycyjną metodą zdobienia.

ZAPRASZAM ZATEM W GRUDNIU.
 
Animator Krystyna Kowalczyk

Zadanie „Wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą” w 2016 r. jest finansowane ze środków Wojewody Małopolskiego i budżetu Gminy Iwanowice.