Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe im. św. Jana Bosko w Celinach w ramach realizacji projektu „Wspieranie osób starszych w integracji z młodzieżą” od stycznia organizuje popołudniowe zajęcia pod hasłem AKTYWNY SENIOR – KREATYWNY JUNIOR.

Nasze pierwsze zajęcia wypadły w Dzień Zaduszny. Modlitwa, wspomnienia, rozmowy o zmarłych z naszych rodzin i nie tylko. Główną atrakcją tego miesiąca była już ostatnia wycieczka, do Bukowiny Tatrzańskiej, poprzedzona odwiedzinami u sióstr w Sanktuarium w Ludźmierzu. Tam mieliśmy okazję obejrzeć krótki film o tym wspaniałym miejscu, a także przyjąć Komunię Świętą. W Bukowinie spędziliśmy czas pływając, relaksując się oraz korzystając z atrakcji, tj. gorące termy na świeżym powietrzu, zjeżdżalnie lub jacuzzi. W drodze powrotnej zakupiliśmy wędzone sery i oscypki. „-Wrócić z gór bez oscypka, to jak być w Rzymie i nie zobaczyć Papieża.”- tak mówili nasi uczestnicy.

Na kilku kolejnych zajęciach wykorzystywaliśmy kawę i sznurek. Towarzyszyły nam one praktycznie cały czas. Wykonywaliśmy filiżanki z wylewającą się kawą i kawowe drzewka.

Jedne zajęcia poświęciliśmy na spotkanie z panią Eweliną Zdebską pt. „O roli i wartości osób starszych w oczach dzieci”. Pani Ewelina pokazała nam, co powinniśmy robić, aby się zintegrować oraz wytłumaczyła naszym młodszym uczestnikom, że dziadkowie to nie tylko zgarbione starsze osoby z siwą głową, chodzące o kulach 🙂 Miło spędziliśmy te chwile.

Znów sznurek-kawa. Ozdabialiśmy kawą słoiczki, z których po skończonej pracy powstały piękne lampiony. W ten sposób przeszliśmy w klimat świąteczny. Na styropianowych kulach naklejaliśmy kawę i takie bombki ozdabialiśmy czerwoną wstążeczką. Na ostatnich zajęciach zamknęliśmy rozdział „Sznurek-kawa” i z powrotem zajęliśmy się niezawodnym decoupage. Jednak tym razem ozdabialiśmy woskowe świece oraz styropianowe kule z poprzednich zajęć.
Serdeczne zapraszamy na grudniowe zajęcia, a także na podsumowanie projektu.

Animator: Agnieszka Patoła                                                                                       

Zadanie „Wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą” w 2016 r. jest finansowane ze środków Wojewody Małopolskiego i budżetu Gminy Iwanowice.