W dniu 17.11.2022 r. w Gminnej Publicznej Bibliotece w Iwanowicach mieliśmy przyjemność gościć na lekcji bibliotecznej dzieci z Oddziału Przedszkolnego „0” przy Szkole Podstawowej w Damicach wraz z Panią Cecylią Krawczyk.

Dzieci zapoznały się z biblioteką i księgozbiorem. Wysłuchały prezentacji dotyczącej projektu „Mała książka – wielki człowiek” i zostały zachęcone do zapisania się do naszych bibliotek, czego rezultatem jest otrzymanie wyprawki czytelniczej wraz kartą Małego Czytnika.

Dzieci chętnie brały udział w dyskusji i z zapałem odpowiadały na zadane, bajkowe zagadki. Pani B. Ciaćma przeczytała im książkę pt. „Basia w bibliotece”, a także wiersz Juliana Tuwima pt. „Okulary”. Wysłuchały również piosenki o bibliotece Państwa E. R. Zarębskich pt. „Mądra rzeka”. Wraz z dziećmi tworzyliśmy wspólną historię. Na koniec Pani K. Machnik pokazała dzieciom jak wypożyczać książki w bibliotece.

Wszystkie dzieci otrzymały upominki (łamigłówki/malowanki i zakładki do książki). Zapewniły, że będą nas często odwiedzać.

Kochani, dziękujemy za przybycie i zapraszamy ponownie!