Minął nam kolejny miesiąc zajęć. “Kwiecień plecień, co przeplata trochę zimy, trochę lata” – nasze zajęcia też udaje nam się przeplatać w dialogu międzypokoleniowym.

Poniedziałkowe zajęcia to gry, zabawy a także sporo nauki – o tym wiedzą nasi wspaniali uczestnicy – uczniowie klasy V. We wtorki udaje nam się coś stworzyć na warsztatach. Mieliśmy okazję wykonać własnoręcznie przepiękne palmy wielkanocne, które poświęciliśmy w kościele. Niektóre z nich spodobały się księdzu i otrzymały nagrody.

Dzięki zaproszeniu, które otrzymaliśmy od Dyrektora Janusza Maja nasi uczestnicy mogli obejrzeć przepiękne przedstawienie zatytułowane: “PASJA – OCZAMI MARII MAGDALENY”. Każdy z uczestników wykonał także świąteczny wiosenny stroik ozdobiony kwiatami z krepiny – krokusami. Tak nam się te kwiaty spodobały, że jeszcze raz zostały przez nas wykonane, tym razem jako wiosenny element dekoracyjny naszego stołu. W maju być może uda nam się zmierzyć z nową techniką zdobienia i myślę, że – tak jak zawsze – nasi uczestnicy wykonają swoimi rękami prawdziwe arcydzieła.

Zapraszamy na kolejne zajęcia.
Animator – Krystyna Kowalczyk