Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe im. św. Jana Bosko w Celinach, w ramach realizacji projektu „Wspieranie osób starszych w integracji z młodzieżą”, od stycznia 2017 r. organizuje popołudniowe zajęcia pod hasłem: „Dialog międzypokoleniowy drogą do aktywizacji seniorów”.

W marcu zakończone zostały przygotowania ozdób wielkanocnych. Miesiąc kwiecień rozpoczęto od wykonywania kwiatów z bibuły, którymi zdobiono palmy wielkanocne. Kolejny tydzień kwietnia poświęcony został na wypieki świąteczne. Efektem tej pracy była tradycyjny babka, mazurek oraz małe babeczki do koszyków wielkanocnych. Tydzień po świętach zgrupowanie odpoczywało przy grach i zabawach oraz ciekawych opowieściach na temat minionych świat. Uczestniczki przed Świętem Konstytucji 3-go maja postanowiło wzmożyć swe działania artystyczne i tworzono piękne kotyliony z czerwono-białych wstążek o przeróżnych kształtach.

Grupa OWS w Celinach wraz z p. Agnieszką Patoła (animator) serdecznie zapraszają na wzięcie udziału w kolejnych zajęciach!

Zadanie „Wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą” w 2017 r. jest finansowane ze środków Wojewody Małopolskiego i budżetu Gminy Iwanowice.