Szanowni Państwo, czas pandemii skłonił nas do zorganizowania III Międzyszkolnego Koncertu Pieśni Patriotycznych w innej formie niż zwykle. Tym razem spotkaliśmy się online. Okazało się to fantastyczną alternatywą. Przesłano do nas dużo zgłoszeń oraz oglądalność i interakcja była bardzo duża. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy. ???

Pieśni towarzyszyły najważniejszym wydarzeniom naszej historii, te patriotyczne krzewiły ducha polskości, wskrzeszały pamięć o dawnych bohaterach, w czasach klęsk przypominały o zwycięskich bitwach, często zagrzewały do boju, bywały modlitwą. W dużym stopniu przyczyniły się do tego, że Polska z naszej zbiorowej pamięci nigdy nie została wymazana, nawet wtedy, gdy zaborcy zmietli ją z mapy Europy.

Koncert rozpoczęliśmy od wspólnego hymnu. Na tę okazję zostało zmontowane nagranie, w którym wzięły udział szkoły i przedszkola z terenu naszej gminy.

Pozostale nagrania pieśni patriotycznych uczestników dostępne są na naszym koncie facebookowym. Aby do niego przejść kliknij TUTAJ

Mimo, że nie mogliśmy się tego dnia spotkać i wspólnie zaśpiewać, cieszymy się, że udało się odnaleźć alternatywę dla tego wydarzenia. Niezmiernie miło było wysłuchać Waszych wykonań.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do końca listopada. Poinformujemy wtedy również o sposobie odbioru nagród ?