Mleczna wspaniała! Biała najlepsza, czarna smakowita!

Zawsze z otwartymi ramionami mnie wita!

W mych ustach się rozpływa,

gorycz i niesmak cały wymywa…

W sobotę, 26 maja, w ramach Iwanowickiego Uniwersytetu Dziecięcego, odbył się kolejny już wykład dla najmłodszych słuchaczy pt. „Słodka prawda o czekoladzie”.  
Na zajęciach dzieci wyruszyły w  podróż po niesamowitym świecie smaków czekolad. Dowiedziały się skąd wziął się sukces czekolady; poza smakiem i finezją przyrządzania, to efekt jej niezwykłości. Europejczycy zetknęli się z czekoladą w 1502 r. w czasie czwartej wyprawy Krzysztofa Kolumba, kiedy rabunkowo przejęli jeden ze statków Majów … Tych i wielu innych ciekawostek o czekoladzie można było się dowiedzieć na sobotnim wykładzie. Zwieńczeniem wykładu była degustacja smakowitej czekolady.

Przypomnijmy: Iwanowicki Uniwersytet Dziecięcy to comiesięczne wykłady, konkursy, pokazy naukowe, warsztaty, eventy rodzinne i wycieczki! Celem inicjatywy jest zainspirowanie dzieci do własnych poszukiwań oraz pokazanie im różnorodności świata nauki.
Wykłady Iwanowickiego Uniwersytetu Dziecięcego organizowane są w ramach współpracy z Wyższą Szkołą Humanitas z Sosnowca. Na kolejny wykład i uroczyste zakończenie roku zapraszamy 9 czerwca br.

Małgorzata Kwiecień (tekst i foto)