KOGUTEK GUTEK w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Poskwitowie!

W dniach od 21 do 25 maja, w ramach obchodów 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, dzieci z oddziału  przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Poskwitowie, odwiedził niezwykły gość – Kogutek Gutek. Głównym celem wizyty Kogutka Gutka było zaszczepienie wśród najmłodszych dzieci miłości do swojej Ojczyzny, zapoznanie z historią naszego kraju, poprzez codzienne czytanie patriotycznych książek i legend z nim związanych.

W poniedziałkowy poranek dzieci z niecierpliwością czekały na przybycie Kogutka Gutka. Zaraz po śniadaniu przyjechał On do naszej grupy i wspólnie rozpoczęliśmy całotygodniową wspólną przygodę. Nasz bohater pod swoimi skrzydłami przyniósł ze sobą książeczki z serii ,,Klub Małego Patrioty”, dzięki którym już pierwszego dnia dzieci przypomniały sobie polskie symbole narodowe: wygląd flagi, godła i hymn narodowy, który wspólnie z Kogutkiem Gutkiem dumnie śpiewały. Przedszkolaki dowiedziały się również o polskich wynalazcach, odkrywcach, polskich samolotach, satelitach, statkach i samochodach. Każdy kolejny dzień był okazją do zapoznania dzieci z historią i legendami naszej Małej Ojczyzny – Iwanowic, a także najbliższych okolic- Ojcowa i Krakowa. Nie zabrakło również informacji oraz legend i podań związanych ze stolicą Polski – Warszawą. Kogutek Gutek dużo czytał i opowiadał o historii, kulturze, tradycjach i legendach naszego kraju.

Dzieci od pierwszego dnia bardzo polubiły Kogutka Gutka, który już w pierwszym momencie stał się częścią naszej grupy. Zajmował on szczególne miejsce w sali, uczestniczył w zajęciach, spacerach i zabawach na świeżym powietrzu. Podczas wizyty naszego przyjaciela, zerówkowicze przygotowywali się do występu z okazji  święta Dnia Mamy i Taty. Obecność Kogutka stała się pełną mobilizacją do tego, aby na próbach i głównym występie wypaść jak najlepiej. Kogutek bacznie obserwował poczynania swoich kochanych przedszkolaków i zapewne był z nich bardzo dumny.

W piątkowe popołudnie z żalem żegnaliśmy naszego sympatycznego gościa, mając nadzieję, że jeszcze się spotkamy. Na pamiątkę każdy przedszkolak otrzymał od Kogutka Gutka pamiątkową książeczkę, która będzie przypominać dzieciom nie tylko o jego wizycie, ale przede wszystkim o tym, że są patriotami i dumnymi Polakami.