W tym roku wszyscy Polacy obchodzą ważną rocznicę – mija 100 lat od pamiętnej daty odzyskania niepodległości. W związku z tym Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach wraz z Wydawnictwem Skrzat przygotowali projekt dla przedszkolaków z naszej gminy – „Kogutek Gutek, czyli Klub Małego Patrioty”. Przedsięwzięcie ma na celu zapoznanie najmłodszych z historią naszego kraju poprzez czytanie patriotycznych książeczek.

Możliwość poznania Kogutka oraz historii naszego kraju miały (jako pierwsze!) przedszkolaki z Widomej. Bohater gościł tutaj od 19 marca do 20 kwietnia. W tych dniach każda z czterech grup przedszkolaków miała okazję poznać różne ciekawostki dotyczące historii Polski. Działo się tak dlatego, że Gutek nie przyjechał sam – przywiózł ze sobą wartościowe książeczki, które wyjaśniały następujące tematy: polskie symbole, polscy odkrywcy, polscy wynalazcy, polskie pojazdy, polskie samochody i polskie samoloty. Dzieci mogły więc poznać ciekawostki, o których prawdopodobnie niestety nigdy nie usłyszą w szkole, np. jak wiele jest polskich wynalazków, czy jaką długość zajmą ustawione rzędem małe Fiaty.

Podczas całego pobytu w naszym przedszkolu, Kogutek towarzyszył nam także w trakcie poznawania nowych liter, zabaw ruchowych, a nawet podczas odpoczynku po męczącym dniu.

Dziękujemy Kogutkowi Gutkowi, który był naszym gościem przez cały tydzień i pomagał w poznaniu i zrozumieniu historii naszego kraju!
Wychowawcy grup przedszkolnych