Projekt Czytelniczy dla Przedszkoli i Oddziałów Przedszkolnych z terenu Gminy Iwanowice

                Wzorem ubiegłorocznego projektu „Podróże czytelnicze Żaby Meli”, Gminne Centrum Kultury i Bibliotek
w Iwanowicach oraz Wydawnictwo „Skrzat” serdecznie zaprasza wszystkie Przedszkola i Oddziały Przedszkolne z terenu Gminy Iwanowice do wzięcia udziału w nowym projekcie pt. „Kogutek Gutek czyli Klub Małego Patrioty”.     

Ze względu na to, że w bieżącym roku obchodzone jest 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, projekt w swoim założeniu będzie miał również na celu wzbudzanie postaw patriotycznych u najmłodszych i zapoznawanie ich, poprzez czytanie książek, z polskimi symbolami, osiągnięciami oraz sławnymi ludźmi.

Projekt trwać będzie od marca do listopada roku szkolnego 2018/2019. Jego Głównym bohaterem – przyjacielem dzieci, będzie biało-czerwony KOGUTEK GUTEK. Będzie on podróżował do grup przedszkolnych, które zgłoszą chęć udziału w projekcie. W każdej będzie przebywał jeden wyznaczony tydzień i zachęcał dzieci do czytania książek. Codziennie będzie czytana, wybrana książeczka z serii Klub Małego Patrioty, Wydawnictwa Skrzat. Uzupełnieniem czytania książek, będą zadawane przez nauczyciela dzieciom pytania oraz rozmowa edukacyjna na dany temat, związany z aktualnie czytaną książeczką. Kogutek Gutek pod pachą będzie dźwigać Kronikę, w której przedszkolaki wraz z nauczycielem będą dokumentować przebieg swojego czytelniczo-patriotycznego spotkania.

Nauczyciel danej klasy grupy zobowiązani przeprowadzić takie zajęcia wraz z czytaniem książeczek, przez minimum 15 minut dziennie. Wszystkie grupy przedszkolne uczestniczące w projekcie otrzymają od Wydawnictwa Znak komplet książeczek z serii Klub Małego Patrioty do użytku codziennego. Dla wszystkich dzieci biorących udział w projekcie przewidziane są także prezenty w postaci książeczek Wydawnictwa Skrzat – „Polskie Symbole”.

Jeśli chcecie, aby Kogutek Gutek był Waszym gościem, zgłoście się jak najszybciej do udziału w projekcie
pod nr. tel. 12 388 40 03 wew.29. Nasz Kogutek  już nie może się doczekać, kiedy wyruszy w podróż!
Nigdy jeszcze nie odwiedzał naszej gminy i dlatego ma nadzieję, że pozna jak najwięcej dzieci
i odwiedzi wszystkie nasze przedszkola! Serdecznie zapraszamy i czekamy na zgłoszenia!

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem Projektu.

Projekt Czytelniczy dla Kogutek Gutek czyli Klub Małego Patrioty – Info do przedszkoli + REGULAMIN