Biblioteka Publicznej Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Naramie wraz z nauczycielami oddziałów przedszkolnych wzięła udział w projekcie czytelniczym  dla Przedszkoli i Oddziałów Przedszkolnych z terenu Gminy Iwanowice pt. ” Kogutek Gutek czyli Klub  Małego Patrioty” zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach  wraz z Wydawnictwem Skrzat.

            Głównym celem projektu było wzbudzenie postaw patriotycznych u najmłodszych i zapoznawanie ich, poprzez czytanie książek, z polskimi symbolami, osiągnięciami oraz sławnymi ludźmi, popularyzacja literatury.

Biało- czerwony  Kogutek Gutek podróżował do grup przedszkolnych. W każdej  przebywał jeden wyznaczony tydzień i zachęcał do czytania. W naszej szkole przebywał od końca października 2018r.

 Codziennie  czytana była, wybrana książeczka z serii Klub Małego Patrioty, Wydawnictwa Skrzat. Kogutek miał ze sobą Kronikę, w której dzieci i wychowawcy dokumentowali przebieg swojego czytelniczo-patriotycznego spotkania.

            Nasz gość uczestniczył również w niecodziennych obchodach, czyli   uroczystości 100- lecia  odzyskania przez  Polskę niepodległości. Obchody dnia 9.11. rozpoczęliśmy od konkursu patriotycznego  „Polska w poezji” , po zakończeniu którego zwycięzcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z Kogutkiem Gutkiem.  Wspólnie biliśmy też rekord Polski, czyli o godz. 11:11 zaśpiewaliśmy cztery strofy naszego narodowego hymnu. Ponieważ  były to urodziny „Niepodległej”,  to oczywiście był tort, który w towarzystwie naszego „Małego Patrioty”  posmakował wyśmienicie.

            Cieszymy się, że wspólnie mogliśmy uczestniczyć w tych niezwykłych dla Polski uroczystościach, czyli setnej rocznicy odzyskania niepodległości i na pewno długo nie zapomnimy  wizyty Kogutka. Bardzo przyzwyczailiśmy się do niego i będzie nam go brakować.

                                                                                                                                                                                     AN    JS