W sobotę 16 czerwca, Poskwitowskie Stowarzyszenie „Nasze Błonia” oficjalnie i uroczyście zainaugurowało swoją działalność zapraszając mieszkańców do Świetlicy w Poskwitowie Starym na piknik pod nazwą „Kino pod gwiazdami”. Punktem kulminacyjnym imprezy był plenerowy pokaz filmu familijnego pt. „Wakacje Mikołajka”. Uczestników imprezy, którzy licznie przybyli całymi rodzinami powitał Pan Robert Lisowski – Wójt Gminy Iwanowice, wraz z Panią Moniką Świątek – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach i przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia – Pani Krystyna Krzyworzeka oraz Pan Rafał Kowal.

W programie pikniku przewidziano wiele atrakcji, głównie dla najmłodszych. Jedną z najbardziej obleganych było „Koło Fortuny”, do którego ustawiła się długa kolejka dzieci, chcących spróbować swojego szczęścia w grze. Na wszystkich bez wyjątku czekały nagrody – te większe i te mniejsze oraz słodkie upominki. Następnie odbyły się konkursy i zabawy: biegi w workach oraz przeciąganie liny. Do rywalizacji naprzeciw siebie stanęli ojcowie kontra synowie, mamy kontra córki, dziewczynki i chłopcy oraz panie i panowie. Zażartym potyczkom przyświecała doskonała zabawa i mnóstwo śmiechu! Następnie dzieci brały udział w konkursie na papierowe mumie. Tu liczyła się praca zespołowa i dokładność, ale też pomysłowość. Choć w niełatwym werdykcie została wyłoniona tylko jedna, to wszystkie drużyny zasłużyły na gorące brawa i nagrody!
Nie zabrakło też poczęstunku przygotowanego przez Organizatorów – był grill z kiełbaskami, pyszne domowe ciasta i, jak na prawdziwe kino przystało, popcorn i cola!
A gdy zapadał już zmrok młodzi widzowie wygodnie zasiedli na materacach w przygotowanym polowym namiocie i obejrzeli na dużym ekranie zapowiadany film.
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej pierwszej i nie ostatniej tego typu imprezy – mieszkańcom, członkom Poskwitowskiego Stowarzyszenia „Nasze Błonia”, pracownikom GCKiB, którzy przyczynili się do organizacji imprezy  oraz fundatorom nagród: Hurtowni Eurotrade, Parkowi Wodnemu w Krakowie S.A, Bankowi Spółdzielczemu w Słomnikach oddz. Iwanowice, firmie RT Trans – Paweł Małek oraz firmie Chyżbet.

Impreza została zrealizowana w ramach projektu „Poskwitowskie poczynania promujące rozwój kultury”. Projekt jest finansowany ze środków Gminy Iwanowice.

M. Nowińska